بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5595
تاریخ انتشار: دی ۱۶, ۱۳۹۸

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

جانشین وزیر دفاع در اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی گفت: شبکه ارتباط دریایی در گذشته کانون ارتباط دریایی بین کشورها بود و امروز نیز با وجود پیشرفتهایی که در حوزه صنعت صورت گرفته است، دریا از مهمترین بسترهای ارتباطات جهانی محسوب می شود.

به گزارش مارین‌نیوز، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریا نوردی که توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری ارگان‌های دریایی در قشم  برگزار شد اظهار داشت: شبکه ارتباط دریایی در گذشته کانون ارتباط دریایی بین کشورها بود و امروز نیز با وجود پیشرفتهایی که در حوزه صنعت صورت گرفته است، دریا از مهمترین بسترهای ارتباطات جهانی محسوب می شود.
وی با اشاره به اهمیت تسلط بر دریا و ارتباط آن با قدرت اقتصادی، گفت: اهمیت دریا از لحاظ سیاسی، اقتصادی و .. بر کسی پوشیده نیست و کشورهایی که در گذشته از قدرت دریایی برخوردار بودند، توانستند مستعمرات خود را گسترش و بر بخش اعظمی از جهان تسلط پیدا کنند.
سردار تقی زاده افزود: در طول تاریخ همواره کشورهای دریایی بر کشور های که در زمین محصور و محدود بوده اند برتری سیاسی، اقتصادی و نظامی داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت منطقه شمال اقیانوس هند و دریایی عمان گفت: این منطقه کریدور انتقال انرژی جهانی است و ایران با داشتن مرز های آبی فراوان از ویژگی خاصی برخوردار است  که باید برای توسعه دریا محور به آن توجه داشت.
 
جانشین وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ما برای توسعه دریا محور ملزم به ارتباط نزدیک با دانشگاه هستیم تا بتوانیم دکترین ها و نقشه های راه را متناسب با نیازها و ظرفیت ها طراحی و به سوی آن حرکت کنیم.
 
وی در اهمیت اقتصادی توجه به دریا گفت: تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۴۰ میلیون شغل مرتبط با دریا و بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار تراکنش مالی این عرصه خواهد بود که باید با تلاش سهم خود را در این عرصه افزایش دهیم.
 
سردار تقی زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان برای استفاده از ظرفیت های دریا در جهت پیشرفت کشور گفت: ایشان همواره بر اهمیت و توجه بیشتر به دریا و ظرفیت های آن تاکید دارند، ما نیز وظیفه داریم تا براساس خواست ایشان برنامه توسعه دریا محور را با توجه به ظرفیت های مان پیش ببریم.
 
وی تصریح کرد: قدرت های دریایی همواره ۳ مولفه از جمله ناوگان نظامی، ناوگان دریایی و زیر ساخت های دریایی را مد نظر دارند که برای رسیدن به این اهداف باید در هر سه موضوع به پیشرفت های مطلوبی دست یابیم.
 
جانشین وزیر دفاع در خصوص خدمات و توانمندی های سازمان صنایع دریایی گفت: مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از سال ۹۱ کارهای بزرگی را انجام داده است و در این پنج سال نیاز های نیروهای مسلح را به خوبی تشخیص داده و با طراحی و تولید تجهیزات نیازها را مرتفع کرده است. همچنین این سازمان در بخش صنعتی و تفریحی نیز به دستاوردهای فراوانی دست یافته است.
 
وی با اشاره به نسل جوان مستعد ایران اسلامی گفت: امروز دانشمندان جوان ما با میانگین ۳۲ سال سن توانسته اند به پیشرفت هایی دست یابند که دنیا آنها را تحسین کند، امروز موشک های ما در دقت به مرحله نقطه زنی رسیده اند و ما از موشک های دقیق زن یا نقطه زن برخورداریم.
 
سردار تقی زاده گفت: ما در عرصه ساخت ماهواره و ماهواره بر به دستاوردهای خوبی رسیده ایم که ازجمله می توان به ماهواره بر سیمرغ اشاره کرد که ان شاالله در آینده نزدیک خبرهای بسیار خوبی در این رابطه خواهیم شنید.
 
وی افزود: در عرصه موشک های پدافندی نیز به سامانه کنترل ترکیبی دست یافته ایم که باور ۳۷۳ نمود عینی آن است و در قیاس با اس ۳۰۰ از قابلیت های بسیار بالاتری برخوردار است.
 
جانشین وزیر دفاع گفت: در حوزه ساخت جنگنده ها نیز ما توانسته ایم جنگنده بومی کوثر را تولید و خط تولید آن را راه اندازی کنیم.
 
وی ادامه داد: در صنعت دریایی نیز انواع و اقسام شناورها مانند جماران ۲ و سهند را تولید کرده ایم که در کلاس جهانی قرار دارند و نسبت به نمونه های مشابه خارجی از قابلیت های بیشتری برخوردارند.
 
سردار تقی زاده بیان داشت: در حوزه ساخت زیر دریایی ها نیز دستاوردهای داشته ایم که برای دیگران خیر کننده است و همه این دستاوردها به برکت اعتماد به جوانان و ارتباط با بیش از ۹۰ دانشگاه و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان مسیر شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه ما امروز بنا نداریم تا با کشورهای دیگر جنگ و یا رقابت تسلیحاتی داشته باشیم، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و تلاش جوانان و متخصصان این مرز و بوم به بازدارندگی فعال رسیده ایم.
 
جانشین وزیر دفاع در پایان گفت: بنابر فرامین فرمانده معظم کل قوا، دریا برای ما اولویت اول است پس وزارت دفاع حمایت و پشتیبانی از صنایع دریایی را وظیفه ذاتی خود می داند و برای توسعه دریا محور و تبدیل ظرفیت ها به یک قدرت دریایی تلاش لازم را می کند.

انتهای پیام/.

سردبیر | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی عنوان شد:

دبیر بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز