بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5560
تاریخ انتشار: دی ۱۶, ۱۳۹۸

با حضور مقامات،صنعتگران و دانشگاهیان،

مراسم افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور با حضور رییس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از فعالین حوزه دریایی برگزار شد.

به گزارش مارین‌نیوز، آیین افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی، صبح امروز چهارشنبه ۱۱ دی ماه توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری ارگان‌های دریایی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی قشم برگزار شد. در این مراسم، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، حمید مومنی مدیرعامل منطقه آزاد قشم و جمعی از فعالین صنعتی و دانشگاهی حوزه دریا حضور دارند.

این همایش با هدف طرح اهمیت و جایگاه صنایع دریایی در اقتصاد کشور و توجه به آینده‌نگاری و آینده پژوهشی و مستندسازی در حوزه فعالیت‌های دریایی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در راستای سیاست‌های کلان نظام از ۱۱ دی به مدت به سه روز در قشم برگزار می‌شود.

گزارش مسائل و مشکلات دستگاه‌های اجرایی ارگان‌های دریایی و مراکز مرتبط، بررسی راه‌حل‌ها و روش‌های اجرایی با توجه به چالش‌ها و فرصت‌های موجود برای توسعه منطقه‌ای، دریا‌ها و سواحل و جزایر کشور، جذب سهم بیشتر از بازار‌های بین‌المللی صنایع دریایی برای کارخانه‌ها و صنایع مرتبط داخلی، تسریع در اجرای آیین‌نامه‌ها به‌ویژه قانون حمایت از توسعه صنایع دریایی و رفع موانع، آشنایی هرچه بیشتر مسئولین و مردم با صنایع دریایی و مسائل آن، پیگیری راه‌های حداکثر استفاده از توان و ظرفیت صنایع داخلی، آشنایی با برنامه‌ها دیدگاه‌های مسئولین اجرایی و قانون‌گذاری کشور در خصوص صنایع دریایی، بررسی و نقد اقدامات و مسائل و مشکلات صنایع دریایی از منظر همه ارگان‌ها و مراکز مرتبط، ارائه آخرین دستاورد‌های علمی و فناوری در صنایع دریایی و صنایع وابسته، گسترش تعاملات بین‌المللی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی و انجام دیپلماسی علمی و فناوری، توجه به آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی و مستندسازی در حوزه فعالیت‌های دریایی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در راستای سیاست‌های کلان نظام از دیگر محور‌های برگزاری این همایش سه روزه است.

افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی-جزیره قشم

طراحی، ساخت شناور و تجهیزات دریایی، مهندسی مواد پیشرفته و فناوری‌های نوین دریایی، لجستیک و حمل و نقل دریایی و اقیانوس شناسی، شیلات و زیست فناوری دریا از محور‌های تخصصی این همایش است.

در بیست و یکمین دوره همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور تعداد ۲۱۱ مقاله دریافت شده است که پس از بررسی های علمی و دریافت نظرات هیات داوران این همایش در نهایت تعداد ۱۵۴ مقاله پذیرفته شده است.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته برگزاری ۱۸ کارگاه آموزشی به مدت ۱۸ ساعت به عنوان بخشی از برنامه های جانبی در این دوره توسط مراکز پژوهشی دریایی ارائه شده است، که علاقه مندان و دانشجویان می توانند در آن حاضر شوند.

همچنین در این دوره از همایش و نمایشگاه  برای نخستین بار رویداد استارت آپ دریایی با حضور ۲۰ تیم استارت آپی حوزه دریا با هدف پر کردن خلا ارتباط صنعت و دانشگاه، ایجاد زنجیره ارزش افزوده در حوزه صنعت دریا و جذب توسط سازمان ها و ارگان ها و شرکت های دریایی در راستای رفع نیازهای فناورانه برگزار می شود.

افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی-جزیره قشم
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی عنوان شد:

دبیر بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران:

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز