بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5557
تاریخ انتشار: دی ۱۶, ۱۳۹۸

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی عنوان کرد: با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی نمی‌توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.

به گزارش مارین‌نیوز، سید مصطفی میرسلیم در مراسم اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی، با اشاره به اهمیت توجه به دریا و ظرفیت‌های آن در حوزه صنعت و اشتغال، اظهار کرد: متاسفانه به علت سیاست درون گرای قبل از انقلاب ما از دریا و ظرفیت‌های آن غافل ماندیم.

وی افزود: البته به برکت انقلاب اسلامی و فعالیت‌های که در بیست سال گذشته انجام شده، به پیشرفت‌های مطلوبی دست یافته‌ و به این شناخت رسیده‌ایم که در کجا قرار داریم و چگونه باید قدم‌های رو به تعالی را در این حوزه سریع‌تر برداریم.

میرسلیم نیروی انسانی کارآمد و متخصص را یکی از مهمترین عوامل رشد و شکوفایی صنعت دریایی کشور دانست و گفت: به‌کارگیری نیروی انسانی کارآمد و بومی در عرصه دریا بسیار مهم است و ما تاکنون در عرصه‌هایی موفق بوده‌ایم که به نیروهای بومی بها داده و از آنها استفاده کرده‌ایم.

وی ضمن تاکید بر توجه مسئولان به جوانان مستعد کشور گفت: هنگامی که شنیدم یکی از مسئولان می‌گفت باید از خارج از کشور مدیر وارد کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف نماییم، این موضوع برای بنده که با دانشگاه و جامعه دانشجویی ارتباط دارم بسیار سنگین آمد؛ چراکه اگر ما به جوانان و دانشجویان اعتماد کرده و عرصه را برای فعالیت آنها فراهم کنیم مطمئن باشید به رشد و شکوفایی و توسعه دریا محور خواهیم رسید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای توسعه دریا محور باید دریا دل بود، با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی نمی‌توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.

وی افزود: اگرچه در مسیر توسعه دریا محور در شرایط تحریمی با مشکلات و کمبودهایی روبه‌رو هستیم اما این محدودیت‌ها نباید مانع پیشرفت ما شود.

میرسلیم خاطرنشان کرد: با امید به خدا، خود باوری و اعتماد به جوانان و دانشگاهیان و پتانسیل‌های عظیم داخلی می‌توانیم با وجود ناملایمات‌ها و تحریم‌ها در مدت زمان معقولی به موفقیت برسیم.

وی با اشاره به بازار کار و نیروی انسانی فزاینده‌ای که این حوزه نیاز دارد، گفت: اگر زمینه برای توسعه دریا محور فراهم بود قطعاً ما به لحاظ نیروی کار با کمبود مواجه شده و می‌بایست از نیروهای مهاجر استفاده می‌کردیم.

انتهای پیام/.

سردبیر | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حمایت صندوق توسعه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

با حضور نمایندگان صندوق توسعه صنایع دریایی انجام شد؛

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز