بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5538
تاریخ انتشار: دی ۱۶, ۱۳۹۸

با حضور جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور با حضور جانشین وزیر دفاع و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش مارین‌نیوز، آیین افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر دریادار امیر رستگاری رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم عصر چهارشنبه (۱۱ دی ماه) در محل نمایشگاه های بین المللی قشم برگزار شد.

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور برای نخستین بار با روادید استارت‌‌آپ دریایی به میزبانی دانشگاه آزاد جزیره قشم گشایش یافته و ۲۰ تیم استارت آپی حوزه دریا در این نمایشگاه به عرضه تولیدات خود می پردازند.

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور-جزیره قشم

این نمایشگاه دارای ۲۰ غرفه در حوزه های مختلف صنایع دریایی، شناورسازی، دریانوردی و غواصی است و  شرکت های مطرحی از قشم و سایر استان های کشور آخرین دستاوردهای خود در حوزه صنایع دریایی و دریانوردی خود را به نمایش می گذارند.

پر کردن خلأ ارتباط صنعت و دانشگاه، ایجاد زنجیره ارزش افزوده به‌منظور برطرف ساختن نیازهای فناورانه حوزه دریایی از اهداف این نمایشگاه به‌شمار می‌رود.

بازخوانی اهمیت صنایع دریایی در چرخه اقتصاد ملی و سیاست‌گذاری راهبردی در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه محسوب می‌شود.

جوانان ایرانی نیازهای طراحی و تولید در صنایع دریایی را رفع کرده‌اند

در حاشیه برگزاری این نمایشگاه رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: جوانان ایرانی موفق شدند با وجود ۴۰ سال تحریم‌های مختلف، به سطحی از توانایی صنایع دریایی برسند که نیازهای کشور را خود طراحی و تولید کنند.

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور-جزیره قشم

امیر دریادار امیر رستگاری افزود: تمام تجهیزات از جمله شناورها، توپخانه، سامانه‌های الکترونیک، سامانه‌های راداری، سامانه های ناوبری و مکم ناوبری و سامانه های مخابراتی ساخت داخل می باشد.

وی ادامه داد: رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند که به مدت سه روز در هفته گذشته انجام شدف پیام خود را به سراسر جهان مخابره کرد.

فعالیت بیش از ۲۱ واحد شناورسازی در جزیره قشم

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تصریح کرد: این رزمایش آغاز رویدادی بین سه کشور قدرتمند دریایی بود که مقدمه رزمایش‌های آتی خواهد بود.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز گفت: بیش از ۲۱ واحد تولید شناور در قشم فعالیت می‌کنند که انواع شناورها، پانتون‌های دریایی، سازه‌های دریایی، سکوهای نفتی و مانند آن را تولید می‌کنند.

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور-جزیره قشم

حمیدرضا مومنی افزود: با توجه به آینده‌ای که درحوزه امنیت غذایی به ویژه در حوزه شیلات، نفت وگاز و  گردشگری برای قشم قابل تصور است، نیاز به صنایع دریایی و دریانوردی بیش از پیش در این جزیره احساس می شود.

وی ادامه داد: با همکاری وزارت دفاع در اطراف جزیره قشم اقداماتی در حوزه نفت انجام شده است که تا آخر سال خبرهای خوشی برای تولید انرژی منتشر خواهد شد.

تولیدات سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بومی است

همچنین جانشین وزیر دفاع گفت: تمامی تولیدات سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بومی است و هم اکنون دفاتر این سازمان برای طراحی و توسعه مراکز فناوری و آینده‌نگاری فعالیت می‌کنند.

سردار سرتیپ قاسم تقی زاده تصریح کرد: همچنین در زمان صلح و با حمایت دولت محترم جمهوری اسلامی ایران و همکاری بخش‌های مختلف، تولید تجهیزات و شناورهای غیر نظامی و تجاری نیز برای رفع نیازهای کشور انجام می‌شود.

بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور-جزیره قشم

وی گفت: هم اکنون ۹۳ دانشگاه و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در جهت تحقیق  توسعه در سطح ملی فعالیت می کنند.

به گزارش مارین‌نیوز، بیست و یکمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور به مدت سه روز ادامه دارد و از ساعت ۱۸ تا ۲۲ میزبان علاقه مندان و مراجعه کنندگان خواهد بود.

انتهای پیام/.

سردبیر | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز