بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5492
تاریخ انتشار: دی ۹, ۱۳۹۸

وکیل انجمن مهندسی دریایی ایران خبر داد؛

وکیل انجمن مهندسی دریایی ایران در خصوص نشر آرای قضایی و آنچه که در چهار مورد طرح دعوی علیه انجمن مهندسی دریایی ایران گذشت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مارین‌نیوز، حکمت ابوالحسنی وکیل انجمن مهندسی دریایی ایران در خصوص دعاوی در حال رسیدگی و خاتمه یافته علیه انجمن و هیئت مدیره آن بیان کرد: قریب به ۲ سال که از همکاری اینجانب با انجمن می‌گذرد آقای محمد سعید سیف رئیس سابق این انجمن چهار مورد دعوی علیه انجمن و هیئت مدیره آن اقامه کرده‌ است ۲ مورد آن اقامه شکایت کیفری از آقایان فیضی و فاضل دبیر و رئیس انجمن  با موضوعات استفاده از لوگو، نام انجمن و نقض حقوق دارنده علامت، جعل و استفاده از سند مجعول بود که هر دو مورد منتهی به صدور قرار منع تعقیب نامبردگان شد.

او  افزود: استدلال دادسرا در خصوص مورد اخیر که اواخر ماه گذشته صادر شد به مراتب بیش از قرار منع تعقیب اهمیت داشت با این توضیح که در قرار صریحاً به دستور دفتر ریاست محترم جمهوری خطاب به وزرای مربوطه (علوم و صمت) و مشاور رئیس‌جمهور اشاره شده است.

وکیل انجمن مهندسی دریایی ایران با بیان اینکه در آن نامه از موکل اینجانب جناب آقای حسین ابراهیم زاد فاضل به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران نام برده شده است، گفت: همچنین در قرار اصداری به تاییدات مکرر انتخابات توسط وزارت علوم استناد شد و بدین نص بیان شده است که متهمین (رئیس و دبیر انجمن) از اعضا هیئت مدیره هستند و در واقع از علامتی که نسبت به آن محق هستند استفاده می‌کنند و بزه‌ای از ناحیه ایشان به وقوع نپیوسته است. 

 ابوالحسنی توضیح داد: همچنین جناب آقای سیف (رئیس هیئت مدیره پیشین انجمن مهندسی دریایی ایران) پس از آن‌که با چهار مرتبه تائید انتخابات مورخ ۲۶ مردادماه سال ۹۵ و صلاحیت هیئت مدیره جدید از سوی وزارت علوم مواجه شد مبادرت به طرح شکایت علیه این وزارتخانه به خواسته ابطال و الغای نامه وزارت علوم به اداره ثبت شرکت‌ها جهت ثبت اسامی هیئت مدیره جدید نمود در مرحله بدوی انجمن و هیئت مدیره آن به عنوان وارد ثالث تبعی به پرونده ورود پیدا کرد و استنباط انجمن مورد قبول شعبه محترم بدوی قرار گرفت و این شعبه با این استدلال که تخلفی از مقررات از ناحیه وزارت علوم به وقوع نپیوسته است به صورت ضمنی بیان داشت که انتخابات مورخ ۲۶ مردادماه سال ۹۵  قانونی و صحیح برگزار شده است و حکم به رد شکایت رئیس پیشین صادر کرد. پیرو تجدیدنظرخواهی جناب آقای سیف (رئیس پیشین) پرونده در حال حاضر در شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی است. 

وکیل انجمن در پاسخ به این پرسش که آیا از ناحیه انجمن اقدامات و دفاعیات شایسته در دیوان عدالت اداری صورت گرفته یا به دفاعیات وزارت علوم اکتفا شده است، بیان داشت: همان‌طور که عنوان کردم، انجمن به عنوان وارد ثالث هم در مرحله بدوی و هم در مرجع تجدیدنظر وارد پرونده شد و دفاعیات خود را ارائه داد که در مرحله بدوی مثمر ثمر بود.

وی افزود: در مرحله تجدیدنظر علاوه بر دفاعیات مرحله بدوی نامه دفتر ریاست جمهوری خطاب به وزرای صمت، علوم و مشاور رئیس‌جمهور، تاییدات چهارگانه وزارت علوم، قرار اخیر دادسرا که موکلین را به‌عنوان اعضای هیئت مدیره به رسمیت شناخته نیز تقدیم رئیس و مستشار شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری شده است، دانش و تخصص ایشان زبان زد است و هر دو بزرگوار دارای دکتری تخصصی هستند، امید است که با امعان نظر ایشان رای صحیح مرجع بدوی استوار شود.

وی افزود: جناب سیف و هم مسلک‌های ایشان دعوی دیگری نیز در دادگاه عمومی حقوقی با خواسته ابطال انتخابات مورخ ۲۶ مردادماه سال ۹۵ مطرح کردند که جناب سیف با معرفی خویش به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن در جلسه رسیدگی شرکت کرده‌اند در حالی که رئیس هیئت مدیره موکل اینجانب آقای حسین ابراهیم زاد فاضل هستند. در حال حاضر تعیین تکلیف این دعوی در گرو تصمیم نهایی دیوان عدالت اداری است.

مصاحبه-ابوالحسن-حکمت-وکیل-انجمن-مهندسی-دریایی-ایران
مصاحبه-ابوالحسن-حکمت-وکیل-انجمن-مهندسی-دریایی-ایران
مصاحبه-ابوالحسن-حکمت-وکیل-انجمن-مهندسی-دریایی-ایران
انتهای پیام/.

سردبیر | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی عنوان شد:

دبیر بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران:

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز