بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5484
تاریخ انتشار: دی ۶, ۱۳۹۸

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران عنوان کرد:

با تاکید بر این‌که در زمان تحریم در حوزه دریایی باید فرصت‌آفرینی کنیم و به عنوان مثال شناورهای گردشگری را بسازیم، گفت: بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ارسال شده است.

به گزارش مارین‌نیوز، حسین ابراهیم زاد فاضل اظهار کرد:‌ تاکنون بیش از ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی ارسال شده است. این همایش و نمایشگاه  ۱۱ تا ۱۳ دیماه امسال  با حضور تعدادی از مقامات کشوری و لشگری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که در همایش امسال میزگرد چالش‌های توسعه صنایع دریایی کشور برگزار خواهد و موضوعات متعدد این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم، افزود: درخواست‌های متعددی را برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی به ما ارائه شده است.

وی یادآور شد: طراحی، ساخت شناور و تجهیزات دریایی، فراساحل، مهندسی سواحل عمران جزایر، استانداردها، سلامت و HSE دریایی، مهندسی مواد پیشرفته و فناوری‌های نوین دریایی، لجستیک و حمل ونقل دریایی، اقیانوس شناسی، شیلات و زیست‌فناوری‌های دریا، مدیریت، حقوق، بیمه و اقتصاد دریا و سرمایه‌های انسانی، اجتماعی و فرهنگ و گردشگری دریایی محورهای تخصصی همایش امسال است.

رئیس انچمن مهندسی دریایی ایران در پاسخ به این پرسش که با توجه به تحریم‌ها، صنایع دریایی کشور در چه شرایطی به سر می‌برند،‌ اظهار کرد: طبیعتا در شرایط تحریم باید با روش اقتصاد مقاومتی کار کنیم.  صنعت دریایی چون یک صنعت بین‌المللی است مقداری از این تحریم متاثر شده اما باید بازارهایی از جمله ساخت و تعمیر شناورها را با توجه به توان داخل توسعه دهیم.

فاضل تاکید کرد: باید در هر حوزه ای فرصت‌آفرینی کنیم حتی در این شرایط. باید به سراغ حوزه‌های جدید مثلا ساخت شناورهای گردشگری و موضوعات اینچنینی برویم.

وی همچنین با اشاره به حواشی چند سال اخیر انجمن یادآور شد: سال گذشته شکایتی علیه انجمن شد مبنی بر نقض حقوق دارنده علامت تجاری، جعل و استفاده از سند مجعول از باب استفاده از لوگو، مهر، سربرگ و علامت انجمن که دادسرای مربوطه رای منع تعقیب را صادر کرد.

وی بیان کرد: دادسرا با این استدلال که با عنایت به تایید انتخابات هیئت مدیره از سوی وزارت علوم و دفتر ریاست جمهوری که حکایت از آن دارد که متهمان از اعضا هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران هستند و در واقع از علامتی که نسبت به آن محق است استفاده می‌کنند، بنابراین نظر به عدم وقوع بزه قرار منع تعقیب رئیس و دبیر انجمن مهندسی دریایی ایران صادر شد.

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران شکایت دیگری به طرفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع ابطال تاییدات چهارگانه وزارتخانه مزبور در دیوان عدالت اداری مطرح شده بود که شعبه ۴۵ دیوان با این استدلال که وزارت علوم از قوانین و مقررات تخطی نکرده است، این دعوی را وارد ندانست و حکم به رد شکایت داد.

انتهای پیام/.

سردبیر | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

یک کارشناس:

با حمایت صندوق توسعه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز