بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5389
تاریخ انتشار: آبان ۲۳, ۱۳۹۸

در تالار دریا سازمان صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

جلسه هماهنگی ستاد اجرایی بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی با حضور جمعی از نمایندگان ارگان های دریایی برگزار شد.

به گزارش مارین نیوز، جلسه هماهنگی ستاد اجرایی بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع  دریایی و دریانوردی که توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری ارگان های دریایی ۱۳ الی ۱۵ آذر در جزیره قشم برگزار خواهد شد در تالار دریا سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

دبیرکل همایش و نمایشگاه بیست و یکم ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان حاضر در جلسه عنوان کرد: بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی مطابق سنوات گذشته توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری ارگان‌های دریایی کشور این بار در جزیره قشم برگزار خواهد شد.

دکتر عباس نوبختی با اشاره به سابقه برگزاری این همایش و نمایشگاه اذعان داشت: تا دوره شانزدهم همایش و نمایشگاه بصورت یک واقعه برگزار می گردید و از دوره شانزدهم لغایت بیستم با دو دبیر مستقل و در کنار هم برگزار گردیده است. در این دوره (بیست و یکم) نیز تصمیم گرفته شده است که همایش و نمایشگاه به صورت یک واقعه یکپارچه برگزار گردد.

وی با بیان اینکه صاحبان و مالکان انجمن اعضای حقیقی و حقوقی آن هستند ابراز کرد: در این دوره تصمیم بر این شد تا از مشارکت و حمایت اعضا بیشتر استفاده شود لذا این نوآوری حاصل شد که دبیرخانه کمیته علمی به دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیرخانه اجرایی رویداد به سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع سپرده شد.

در ادامه مهندس بهمن حروفی با بیان اینکه هدف از تشکیل این جلسه بیشتر دریافت پیشنهادات از سوی افراد حاضر در جلسه بوده ابراز کرد: همان طور که قطعا مستحضرید متاسفانه امسال چهار نمایشگاه دریایی به فاصله ۴۰ روز برگزار خواهد شد.

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران با بیان اینکه افرادی به دنبال سوء استفاده از جایگاه و اعتبار انجمن و همچنین در صدد ضربه زدن به آن هستند ابراز کرد: نمایشگاه بندرعباس توسط پیمانکار سابق انجمن در حال برنامه ریزی است که این پیمانکار با سوء استفاده از ناآگاهی افراد درصدد جذب شرکت ها و نمایندگان دریایی بوده است.

دبیر اجرایی همایش و نمایشگاه ۲۱ام اضافه کرد: با اقدامات و نامه نگاری های انجام شده، خوشبختانه مسئولان استانی در این خصوص آگاهی لازم را کسب کرده و دستورات لازم را در این خصوص صادر کرده اند.

حروفی با تاکید بر اینکه انجمن هیچگونه همکاری و حمایت و پشتیبانی از پیمانکار سابق نداشته تصریح کرد: شرکت ها و ارگان های مربوطه با نامه نگاری های انجام شده حمایت خود را از این نمایشگاه برداشته اند.

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نمایشگاه دریایی کیش ابراز کرد: در ابتدا این نمایشگاه قصد استفاده از برند همایش و نمایشگاه انجمن را داشت و با عنوان بیست و یکمین شروع به تبلیغات کرد که با هوشیاری و اقدامات انجمن عنوان نمایشگاه خود را تغییر داد و با ۱۱ امین دوره اقدام به تبلیغات کرد.

دبیر اجرایی همایش و نمایشگاه ۲۱ام با بیان اینکه پیش از این انجمن مهندسی دریایی ایران، شورای عالی صنایع دریایی و سازمان بنادر و دریانوردی تفاهانامه ای در خصوص نمایشگاه صنایع دریایی امضا کرده بودند گفت: در این تفاهمنامه قرار بر برگزاری نمایشگاه به صورت دوسالانه بوده در جزیره کیش بوده است.

موافقت نامه یکپارچه سازی همایش و برگزاری نمایشگاه های دریایی کشور
موافقت نامه یکپارچه سازی همایش و برگزاری نمایشگاه های دریایی کشور

حروفی ادامه داد: البته که جزیره کیش امکانات و زیرساخت های مناسبی برای برگزاری همایش و نمایشگاه دارد و به اصطلاح عامیانه لوکس هست اما برگزاری هر ساله همایش و نمایشگاه در جزیره کیش سبب می‌شود که به دیگر مناطق ساحلی، شهرهای بندری و جزایر توجهی نشود در حالی که همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی به عنوان دارایی معنوی انجمن مهندسی دریایی ایران و جامعه دریایی فرصتی برای توجه به این مناطق است چرا که برگزاری این رویداد در این مناطق، سبب توجه مسئولین و رسانه ها به این مناطق می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران با بیان اینکه انجمن اعتبار و برند خود را از اعضایش که جامعه دریایی هستند می‌گیرد اذعان داشت: نکته اصلی این است که «توسعه بدون مردم و متخصصین قابلیت تحقق ندارد».

وی اضافه کرد: این امر را هم باید متولیان درک کنند و هم خود مردم. نقش انجمن‌های مردم‌نهاد می‏تواند پر کردن این فاصله باشد، یعنی پر کردن فاصله مردم و متولیان.

حروفی با بیان اینکه انجمن مهندسی دریایی ایران به عنوان یک تشکل مردم نهاد رویکرد توسعه‌ای به صنایع دریایی دارد و نه تجاری اظهار کرد: متاسفانه امسال شاهد بودیم که اقدامات خلاف و خارج از حیطه اختیارات در برخی از نهادهای دریایی و حاکمیتی رخ داد که از اساس بر خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی بوده است.

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران عنوان کرد: در چند روز گذشته نامه ای از دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی به سازمان ها، انجمن ها و برخی شرکت‌های دریایی زده شد که در آن از تفاهمنامه‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی با منطقه آزاد کیش خبر می‌داد که دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی از نمایشگاه کیش حمایت خواهد کرد.

دبیر اجرایی همایش و نمایشگاه ۲۱ ام با انتقاد از این تفاهمنامه و با بیان اینکه دو نهاد دولتی بزرگ که این قدر وظایف حاکمیتی دارند چرا باید با امکانات دولتی به جنگ بخش خصوصی و بخش مردمی بیایند و به دنبال برگزاری نمایشگاه دریایی باشند تصریح کرد: انجمن مهندسی دریایی ایران مراتب اعتراض خود را به مقامات بالاتر رسانده است و موارد به زودی رسانه ‌ای خواهد شد تا جامعه دریایی با شفافیت در این خصوص اطلاعات لازم را کسب کند.

در ادامه جلسه، مهندس محمد ثروتی، مدیرعامل شرکت پارسان و مجری رویداد بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی در خصوص عملکرد دبیرخانه اجرایی توضیحاتی ارایه دادند.

همچنین افراد حاضر در جلسه در خصوص برگزاری کارگاه‌ها و همچنین مفاد قطعنامه پیشنهادات و سوالاتی را جهت پیگیری دبیرخانه همایش و نمایشگاه مطرح کردند.

قابل ذکر است که با توجه به محور توسعه بازار که در این دوره به همایش اضافه شده، اعضای حاضر در جلسه بر حمایت از استارت‌آپ‌ها و توسعه بازار صنایع دریایی و رفع نیازهای  فناورانه سازمان ها و ارگان ها و شرکت های دریایی تاکید کردند.

برگزاری دومین جلسه هماهنگی بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی

گفتنی است در این جلسه افراد و نمایندگانی از سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی سپاه، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، موسسه رده‌بندی آسیا، صندوق توسعه صنایع دریایی، صا ایران، دانشگاه صنعتی شریف، شرکت رویال باختر کیش، شتاب دهنده‌های آبان و بادبان و دانشگاه علوم و تحقیقات حضور داشتند.

به گزارش مارین‌نیوز، بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی ۱۳ الی ۱۵ آذر ماه در جزیره قشم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.

احسان عسکری | انجمن مهندسی دریایی ایران

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی عنوان شد:

دبیر بیست و یکمین همایش صنایع دریایی و دریانوردی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران:

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز