بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 513
تاریخ انتشار: خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

دوره آموزشی نرم‌افزار +STAR-CCM توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد.

امروزه به دلیل هزینه های بالای روش‌های تجربی، محققین در حوزه های صنعتی، دانشگاهی و نظامی برای برآورد عملکرد سیالاتی کارهای خود از این نمونه نرم‌افزارها برای پیشبینی پاسخ طراحی بهره می گیرند. دینامیک سیالات محاسباتی به حوزه‌ای از علوم اطلاق می‌شود که در آن به کمک روش‌های عددی، معادلات حاکم بر سیال جهت پیش‌بینی میدان سیال حل می‌شوند. نرم‌افزارهای مختلفی از جمله کدهای تجاری و متن باز در این حوزه فعالیت دارند. عموم مراکز صنعتی بزرگ از دو نرم افزار Star-CCM+ و Fluent استفاده می‌کنند. در این بین، نرم افزار Star-CCM+ با جامعیت بیشتری که در حوزه مدلسازی چندفاز و احتراق دارد، محبوبیت رو به رشدی دارد.

 این نرم افزار که بر پایه الگوریتم حجم محدود کار می‌کند، دارای ماژول تولید شبکه بسیار قدرتمند است که توانایی تولید انواع شبکه ۴وجهی، ۶وجهی و چندوجهی را دارد. همچنین محیط نرم‌افزاری کاربرپسند(User Friend)امکان آماده‌سازی مدل را بسیار ساده می‌کند. برتری این نرم‌افزار در ماژول شبکه‌بندی( مش‌زدن) به‌گونه‌ای است که کاربر می‌تواند بخش بررسی استقلال از شبکه را با نرم‌افزار به‌راحتی انجام داده و بهینه‌ترین حالت شبکه‌بندی را به‌دست آورد.

این دوره آموزشی که ویژه دانشجویان، محققان و صنعتگران دریایی برگزار شد شامل ارایه سر فصل‌های: آشنایی با مقدمات حل عددی، آشنایی و آموزش نحوه تولید هندسه‌های مختلف نرم‌افزار، آشنایی و آموزش نحوه تولید شبکه، مقدمه‌ای بر شرایط مرزی و انواع آن، آشنایی با مدل‌های توربولانسی، آشنایی با نحوه گرفتن خروجی‌های مختلف در نرم‌افزار و حل دو مثال تحلیل عددی بدنه شناور و پروانه در نرم‌افزار بود.

این دوره آموزشی در ۲۴، ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه در سالن  آموزش موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد. همچنین در پایان دوره از سوی انجمن مهندسی دریایی و موسسه رده‌بندی آسیا به شرکت‌کنندگان حاضر در دوره گواهی مربوطه صادر شد.


جهت آگاهی و شرکت در دیگر دوره‌های آموزشی انجمن می‌توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید:


? ۰۲۱۶۶۷۰۸۸۳۳

? @irame_admin

?https://t.me/IRame


✉️ Pr@iame.ir


? www.iame.ir

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

معرفی کتاب؛

پیام هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران؛

در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز