بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4656
تاریخ انتشار: مهر ۱۴, ۱۳۹۸

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این استان با ۶۰ هزار نفر دریانورد بیشترین شمار دریانوردان کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مارین‌نیوز، سیاوش ارجمندزاده در آئین گرامیداشت هفته دریانوردی در بوشهر افزود: این استان همچنین بیش از پنج هزار شناور ثبت شده دارد و با این آمار بوشهر بیشترین شمار دریانوردان، شناورها و بنادر تابع کوچک را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: درتقویم سازمان جهانی دریانوردی مناسبت‌های  مختلفی وجود دارد که یکی از آنها هفته دریانوردی است و هرسال هفته آخر ماه سپتامبر مقارن با هفته اول مهر ماه بعنوان هفته دریانوردی نام‌گذاری شده است.

ارجمندزاده افزود: در این راستا به کشورهای عضو سازمان جهانی دریانوردی توصیه شده یکی از روزهای این هفته را برای گرامیداشت صنعت دریانوردی و تقدیر از تاثیرگذاری فعالان دریانوردی و کشتیرانی در اقتصاد جهانی جشن بگیرند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با تاکید سازمان جهانی دریانوردی بر موضوع‌های ایمنی و امنیت دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی  هر سال شعاری مبتنی با این موضوع‌ها برای این روز در نظر گرفته می‌شود که امسال نیز شعار توسعه دریایی کشور با ایجاد فرصت‌های شغلی در نظر گرفته شده است.

ارجمند زاده افزود: از آنجایی که استان بوشهر  بیشترین تعداد دریانورد و شناور ثبت شده را دارد با دارا بودن طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج‌فارس، داشتن بنادر متعدد و داشتن صنایع مختلف دریایی در ساحل و فراساحل شامل نفت، گاز و شیلات این استان نقش مهمی در اجرایی شدن این شعار دارد.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر گفت: از همه فعالان صنعت دریانوردی و کشتیرانی انتظار می‌رود  با انسجام  و هم‌افزایی  برای تحق شعار امسال همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ارتباط با نقش جزیره نگین در توسعه اقتصاد استان و کشور بیان کرد: فراهم‌سازی زیرساخت‌های جزیره نگین موجب ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب‌تر برای دریانوردان و تردد کشتی‌های بزرگ‌تر فراهم می‌کند.

تعبیه آزمایشی سیستم ردیاب بر روی لنج‌های صیادی

مدیرکل شیلات استان بوشهر نیز گفت: در زمان حاضر ۱۲ هزار صیاد در قالب ۲ هزار کشتی، لنج و قایق در حوزه صید و صیادی استان فعالیت دارند.

عباس‌علی زنده بودی افزود: به‌منظورنظارت بهتر بر تردد شناورهای صیادی و تامین امنیت جان صیادانی که به‌طور ناخواسته وارد حریم آبی کشورهای همسایه می‌شوند از امسال به‌طور آزمایشی سیستم ردیاب برروی لنج‌های صیادی بندر عامری تعبیه شده است.

وی افزود: این سیستم پس از بررسی و رفع عیب برای تمام شناورها نصب می‌شود.

انتهای پیام/.

سردبیر | منبع: ایرنا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز