بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 443
تاریخ انتشار: اسفند ۲۷, ۱۳۹۷

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح اسکله کانتینری نگین بوشهر تاکید کرد: نکته مهم افزایش ظرفیت انبارداری و فرآوری تولید در بنادر با هدف افزایش تولید بار است که زمینه های آن با ایجاد زیرساخت های حمل و نقل ترکیبی برای توسعه ترانزیت کالا و رونق کسب و کار در بوشهر فراهم شده است.

به گزارش مارین‌نیوز، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه های بندر بوشهر اظهار داشت: یکی از خواستهای مردم بوشهر از دیرباز و برنامه های دولت اتصال بندر بوشهر به شبکه ریلی بوده که در دو ماه آخر و پس از کلنگ زنی در دست احداث است و امیدواریم طبق برنامه زمان بندی شده تکمیل و آماده بهره مندی مردم بوشهر شود.

وی افزود: توسعه بندر بوشهر توسط بخش خصوصی انجام می شود و امروز شاهد هستیم که با افتتاح یک پست اسکله جدید، کشتی های تا ۵۰ هزار تن قابلیت پهلوگیری پیدا کرده اند و ظرفیت کانتینری این بندر ۵۰ درصد و نیز ظرفیت تخلیه و بارگیری آن از ۴۰۰  هزار به ۶۰۰ هزار TEU ارتقا می یابد.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: آغاز عملیات لایروبی در بندر بوشهر نیز با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی اجرا می شود و با در نظر گرفتن احداث جاده دسترسی و لایروبی کانال های داخلی و خارجی ارتقا عملکرد بندر را در بر دارد.

اسلامی با بیان اینکه «نکته مهم افزایش ظرفیت انبارداری و فرآوری تولید در بنادر است»، گفت: با این اقدام قدرت تولید بار افزایش می یابد و می توان با برخورداری از حمل و نقل ترکیبی به ترانزیت کالا و رونق کسب و کار در بندر بوشهر رونق بخشید که زمینه های آن فراهم شده است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: کلنگ احداث اسکله کانتینری بندر نگین بوشهر در سال ۹۳ به دستور رئیس جمهوری به زمین خورد و امروز شاهد افتتاح آن و بهره برداری حداکثری از این ظرفیت جدید هستیم.

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز