بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4020
تاریخ انتشار: شهریور ۲۴, ۱۳۹۸

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با هدف توسعه ژئوماتیک کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش مارین‌نیوز، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست امضا تفاهمنامه بین این سازمان و سازمان جغرافیایی اظهار کرد: وارد دوره جدیدی شدیم تا قابلیت‌های سازمان جغرافیایی را به کشور عرضه کنیم؛ شناختی که در طول این چند مدت از سازمان جغرافیایی کسب کرده‌ایم نشان می‌دهد پتانسیل‌های این سازمان نسبت به چیزی که کشور تصور می‌کند بسیار بالاتر است و توان موجود در آن به کار کرفته نمی‌شود.

او ادامه داد: یکی از اقداماتی که ما در مجموعه کار‌های خود قرار دادیم بکارگیری و معرفی این توانایی است؛ پیش از این هم همکاری‌هایی داشتیم، اما امروزه این تبادلات به صورت سیستماتیک و حساب شده شده است.

منطقی با اشاره تفاهمنامه‌ای که ظهر امروز بین معاونت علمی و وزارت دفاع امضا شد گفت: یکی از موضوعات مهمی که پیش از این هم سازمان در آن زمینه فعالیت داشت، اما کم کم‌رنگ بود موضوع سنجش از راه دور است، باید اهمیت و توجه بیشتری برای این بخش قائل شویم و از مجموعه سازمان به عنوانی مرجع اطلاعاتی برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان بهره ببریم تا نیازمندی‌های کشور رفع شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: بخش ژئوماتیک یکی از بخش‌های پایه‌ای در زمینه هوشمندسازی در بخش‌های جاده‌ای و دریایی است و بدون شک این همکاری‌ می‌تواند تاثیر چشمگیری بر این موضوع داشته باشد.

او بیان کرد: یکی از قسمت‌هایی که می‌توان آن را خیلی سریع توسعه مجموعه سنجش از راه دور است و این تفاهمنامه بستر خوبی برای این فعالیت آغاز می‌کند؛ این یک تخصص بین‌المللی است و می‌تواند به کشور کمک کند. امیدواریم که سازمان جغرافیایی بیشتر شناخته شود و ارتباط ان با سایر بخش‌های کشور گسترش پیدا کند؛ این تفاهمنامه نباید با یک برگ کاغذ خلاصه شود و باید جنبه عملیاتی پیدا کند.

منطقی یادآوری کرد: تمام این برنامه‌ها تنها درصدی از ظرفیت‌های این سازمان را به کار می‌گیرد و امیدواریم به مرور زمان بتوانیم بیش از گذشته از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

مدیرعامل منطقه آزاد قشم:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

برای اولین بار در کشور انجام شد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز