بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3735
تاریخ انتشار: شهریور ۱۷, ۱۳۹۸

مهرماه انجام خواهد شد؛

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم از پایان تخصیص سوخت یارانه‌ای به لنج‌های فاقد سیستم شناسایی خودکار از ابتدای مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش این مارین‌نیوز، علی اشتری اظهار داشت: بیش از یک سال جهت نصب سیستم شناسایی خودکار (AIS) به تمامی تعاونی‌های لنج‌داران و نمایندگان لنج‌های باری با ظرفیت زیر ۵۰۰ تُن فرصت داده شد.

وی افزود: این مهلت از ابتدای مهرماه امسال به اتمام می‌رسد و پس از آن سوخت یارانه‌ای به لنج‌های فاقد سیستم شناسایی خودکار ارائه نمی‌شود.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: بخش عمده‌ای از لنج‌های فعال در جزیره قشم به این سیستم مجهز شده‌اند و معدود لنج‌داران فاقد این سیستم نیز باید نسبت به نصب اقدام کنند.

گفتنی است، سیستم‌ شناسایی خودکار (AIS) یک فن‌آوری رادیویی دریایی است که تحت حمایت سازمان بین‌المللی دریایی (IMO) توسعه ‌یافته و نگهداری می‌شود.

AIS در سال ۲۰۰۲ با توجه به بخشی از توافق ‌نامه IMO SOLAS در جهان اجباری شده و به ‌طور گسترده برای بهبود و افزایش بهره‌وری دریایی، ایمنی و امنیت به کار گرفته شده است.

بهره‌گیری از سیستم AIS بین شناورها برای جلوگیری از برخورد و تصادف در دریا و همچنین در آب‌های ساحلی به‌ عنوان ابزاری برای به دست آوردن اطلاعات شناورها و محموله آن‌ها و همچنین ابزاری برای سیستم کنترل ترافیک دریایی VTS و مدیریت ترافیک دریایی به شمار می‌رود.

منبع: فارس

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز