بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2978
تاریخ انتشار: مرداد ۳۱, ۱۳۹۸

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر سهم حمل و نقل ریلی از مجموع بارهای ورودی و خروجی خیلی قابل توجه نیست.

به گزارش این مارین‌نیوز، محمدعلی حسن‌زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه نشستی که در بندر صادراتی امام خمینی(ره) در خصوص بررسی مشکلات حمل و نقل ریلی برگزار شد، اظهار کرد: بزرگترین شبکه ریلی داخل کشور در محدوده بندر امام خمینی (ره) قرار دارد که شامل ۱۴۰ کیلومتر خط ریلی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم حمل و نقل ریلی از مجموع بارهای ورودی و خروجی خیلی قابل توجه نیست، تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم را با گمرک، راه آهن و شرکت‌های سرمایه‌گذار داریم تا بتوانیم این سهم را بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم در یک بازه زمانی پنج ساله به ۳۰ از بارهای ورودی و خروجی کل بنادر کشور در بندرامام(ره) برسیم.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: بعضی از کالاها ریل پسند هستند برخی دیگر بر اساس ارزشی که دارند باید زودتر به مقصد برسند که سرعت سیر هر واگن چیزی حدود ۳۰ روز تا مشهد است که این موضوع در بعضی کالاها که ارزش بالایی دارند برخی صاحبان کالا ترجیح می دهند تا از طریق حمل و نقل زمینی به انتقال بار خود بپردازند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم این زمان سیر را کوتاه کنیم، از نظر اقتصادی جابجایی ریلی کالا مطلوب تر جلوه دهد و بخشش از این کالاها از طریق حمل و نقل ریلی جابه جا شوند.

منبع: فارس

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز