بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2446
تاریخ انتشار: مرداد ۶, ۱۳۹۸

لغو استثنائات مصوبه تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی نخستین و مهمترین گام برای رونق افزایی بنادر استان بوشهر است که باهمراهی مسولان مربوطه و پیگیری مدیریت ارشد استان تحقق یافت .

به گزارش مارین‌نیوز، سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: باتوجه به اینکه اشتغال و امرار معاش بخش عظیمی از شهروندان استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بازرگانی خارجی و تجارت دریایی وابسته است، رونق یا رکود این فعالیت ها علاوه بر تأثیر اقتصادی، واکنش های اجتماعی زیادی در پی دارد.

قاسم قائدی در نشست بررسی مسائل و مشکلات گمرک با اشاره به تحریم های ظالمانه خارجی افزود: رونق افزایی فعالیت های بندری و گمرکی در بنادر بزرگ و کوچک استان مستلزم حمایت های متولیان و قانون گذاران ملی است.

وی بیان کرد: به تازگی و با پیگیری های مجدانه استاندار بوشهر و با کمک رئیس کل گمرک ایران مشکل ترانزیت داخلی بین منطقه های ویژه بوشهر ۱ و ۲ و بهره مندی منطقه ویژه بوشهر از تخفیف ۲۰ درصد سود بازرگانی که به صورت یک مطالبه چندین ساله در آمده بود، بر طرف شد.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: یکی از مواردی که باعث کاهش تمایل تجار برای ورود کالاهای خود از بنادر استان شده، تصویب و ابلاغ استثنائات متعدد برای مصوبه تخفیف ۲۰ درصد سود بازرگانی بنادر پنجگانه استان است.

وی افزود: انتظار می رود با اصلاح فهرست کالاهای ممنوعه و همچنین شمول این مشوق برای کالاهای وارداتی از کشور امارات متحده عربی شاهد رونق روزافزون بنادر استان باشیم.

بخش عمده فعالیت بازرگانان بوشهر مربوط به شناورهای سنتی است

قائدی یادآورشد: بخش قابل ملاحظه ای از فعالیت های دریاروی بازرگانان و ملوانان استان مربوط به شناورهای سنتی زیر ۵۰۰ تن است.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر چه سریعتر سامانه کالای همراه ملوان را برای تعیین تکلیف ورود ۱۰۰ قلم کالای مشمول راه اندازی کند.

قائدی فعالیت کشتی بار- مسافر گرندفری در مسیر بندر بوشهر به کشور قطر را یک ظرفیت مناسب برای توسعه زیرساخت های حمل کالاها به ویژه کانتینرهای یخچالی و گسترش گردشگری دریایی معرفی کرد.

سرپرست دفترهماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: با توجه به توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری استان بوشهر با کشور قطر، تلاش های فراوانی برای برقراری خط مستقیم کشتیرانی بوشهر– دوحه انجام شد و نتیجه این پیگیری ها منجر به اعلام آمادگی شرکت مکین دریا برای اختصاص کشتی گرندفری برای این منظور شد.

قائدی افزود: این کشتی در زمان حاضر در بندر بوشهر پهلو گرفته و به زودی نخستین  سفر خود را به سمت کشور قطر انجام می دهد اما موضوع مهم برای تداوم فعالیت این کشتی نرخ سوخت آن است.

وی یادآور شد: اگر سوخت این شناور با قیمت بانکرینگ محاسبه شود، فعالیت کشتی از مقرون به صرفه برای سرمایه گذار نیست .

منبع: ایرنا

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز