بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2345
تاریخ انتشار: تیر ۲۷, ۱۳۹۸

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با توجه به اهمیت فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر-قطر و بالعکس در زمینه جذب گردشگر و صادرات و به دنبال آن ارز آوری پیشنهاد می‌شود شورای عالی صادرات در زمینه تامین سوخت این کشتی همکاری کند.

به گزارش مارین‌نیوز، سید حسین حسینی در نشست بررسی ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر افزود: در این زمینه انتظار است برای مدت ۶ ماه تا یکسال بخشی از هزینه‌های حمل و نقل کشتی خط کشتیرانی بوشهر-قطر در زمینه تامین سوخت فراهم شود.

وی بیان کرد: استاندار بوشهر پیگیری‌هایی در این ارتباط با وزیر نفت داشته است که امیدواریم با تحقق این مهم خط کشتیرانی بوشهر-قطر و بالعکس با هدف توسعه صادارتی استان بوشهر فعال شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: صادرات غیرنفتی استان بوشهر به کشور قطر سال گذشته با ۶۲ درصد افزایش از ۹۶ به ۱۱۷ میلیون دلار رسید.

حسینی گفت: در سه ماه نخست سال جاری حدود ۳۶ میلیون دلار صادرات غیر نفتی به کشور قطر انجام شد که این شاخص حکایت از رشد ۴۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال دارد.

زیرساخت‌های خط کشتیرانی بوشهر – قطر در بندر بوشهر فراهم شده‌است

سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه کشتی تجاری و گردشگری گراند‌فری در بندر بوشهر پهلو گرفته است افزود:  برای فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر قطرکه نقش مهمی در رونق بوشهر دارد زیرساخت‌های آن مهیا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا اشاره به پهلوگیری کشتی گراند فری در اسکله شماره ۳ بندر بوشهر ظرفیت این کشتی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این کشتی ضمن اینکه ظرفیت بالایی در حمل کالا و کانتینر دارد دارای ۱۳۰۰ صندلی برای عرصه گردشگری دریایی است.

ارجمندزاده با بیان اینکه کشتی یاد شده  در مرحله نخست خدمات خود را در زمینه حمل بار آغازمی‌کند افزود: برنامه بعدی کشتی یاد شده  گردشگری و مسافرت دریایی است که در مسیر  بوشهر – قطر اقدام به جابجایی مسافر می‌کند.

وی افزود: براساس پیش بینی صورت گرفته کشتی گراند فری در طول هفته ۲ بار در مسیر بوشهر- قطر در زمینه حمل بار و مسافر خدمات ارائه می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز