بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2107
تاریخ انتشار: تیر ۱۶, ۱۳۹۸

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحریم‌های آمریکا و بی‌میلی شرکت‌های بین‌المللی برای بیمه کشتی‌های مبدا و مقصد ایران گفت: باید با توسعه کنسرسیوم‌های داخلی بیمه‌، این مشکل را رفع کنیم.

به گزارش مارین‌نیوز، علیم یارمحمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای کشتی‌های تجاری در خلیج‌فارس و دریای عمان به مبدا و مقصد ایران گفت: در سنوات گذشته پیشنهاد شده بود با همراهی برند معتبر جهانی بیمه و همینطور بیمه‌هایی که با ایران همراهی بیشتری داشته‌اند مشارکت داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه با اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان بخشی از تردد کشتی‌های خارجی در بنادر ایران کاهش یافته، اما خوشبختانه کشتی‌های ایرانی توانسته‌اند خلاء موجود در حمل و نقل کالا را پر کنند.

این عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: در شرایط کنونی مهم‌ترین مشکل و دغدغه، پوشش بیمه‌ای کشتی‌ها است چرا که شرکت‌های بین‌المللی بیمه از ترس تحریم‌های آمریکا، کشتی‌های مبدا و مقصد ایران را بیمه نمی‌کنند.

یارمحمدی افزود: تشکیل کنسرسیوم بیمه‌ای متشکل از شرکت‌های بیمه داخلی و حمایتی اعتباری دولت می‌تواند منجر به آن شود تا کشتی‌ها بدون هیچ استرسی در راستای جابه جایی کالا اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: امکان عبور و مرور در خلیج‌فارس و دریای عمان برای جمهوری اسلامی و کشتی‌های کشورمان مهم است که می‌توانیم با تجمیع امکانات بیمه‌‌ای کشورمان و همچنین همکاری با برخی شرکت‌های بیمه‌ای همراه با جمهوری اسلامی از این مرحله هم می‌توانیم عبور کنیم. 

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز