بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2075
تاریخ انتشار: تیر ۱۵, ۱۳۹۸

برای نخستین بار در بنادر شمال کشور اولین محموله دام زنده از طریق مجتمع بندری کاسپین وارد کشور شد.

به گزارش مارین‌نیوز، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جریان ورود نخستین محموله دام زنده به این بندر گفت: در حال حاضر قرار داد واردات ۵۰ هزار رأس دام زنده از سوی بخش خصوصی در فاز اول منعقد شده است و با توجه به کاهش زمان و هزینه حمل و نقل و واردات از طریق کشتی برای تجار، پیش بینی می شود میزان واردات دام زنده از بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی افزایش یابد.

رضا مسرور با اشاره به توجه ویژه این سازمان به کریدور تجاری چین، قزاقستان، ایران با محوریت بندر کاسپین اظهار داشت: این محموله از بندر آکتائو قزاقستان بارگیری شده و در مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی پهلو گیری کرده و پس از انجام معاینات لازم از طریق دستگاه های نظارتی وارد بازار مصرف خواهد شد.

وی افزود: یکی از موضوعات مورد تاکید این سازمان به منظور تأمین کالاهای اساسی و ایجاد ثبات در بازار داخلی، افزایش تنوع محصولات واردتی در سطح بنادر منطقه آزاد انزلی (بنادر کاسپین و انزلی) بوده و با ورود نخستین محموله دام زنده به مجتمع بندری کاسپین شرایط لازم برای افزایش تنوع کالاهای اساسی فراهم شده است.

بستر لازم برای افزایش حضور سرمایه گذاران فراهم است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با اشاره به نقش اساسی این منطقه در جذب سرمایه گذاران بیان کرد: با توجه به ایجاد پسکرانه مناسب در مجتمع بندری کاسپین و ارائه مزیت ها و معافیت های قانونی به سرمایه گذاران، بستر لازم برای افزایش حضور سرمایه گذاران فراهم بوده و در حال حاضر ۴ پست اسکله، مخازن روغن و سوخت، سیلوهای گندم و انبارهای سر پوشیده با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه ایجاد شده است.

نخستین محموله دام زنده که از طریق کشتی سابرینا متعلق به کشتیرانی دریای خزر وارد بندر کاسپین شده است و در حال حاضر ۲۳ فروند کشتی با ظرفیت ۹۵ هزار تن کالا در دریای خزر فعالیت می کنند تا علاوه بر تامین نیاز بازار های مصرف داخلی در کاهش قیمت کالاهای اساسی و افزایش فرصت اشتغال برای جوامع محلی نیز موثر باشند.

تخلیه این کشتی با حضور دکتر رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران سازمان، مدیران کشتیرانی دریایی خزر، مدیران گمرک جمهوری اسلامی و دامپزشکی همراه بود.

منبع: ایرنا

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز