بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1780
تاریخ انتشار: تیر ۳, ۱۳۹۸

معاون مدیر کل راه آهن جنوب و مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: اولین محموله کانتینری شامل کانتینرهای خالی روز یکشنبه از بندر خرمشهر به مقصد بندر امام خمینی از طریق خط آهن حمل شد.

به گزارش مارین‌نیوز، غلامحسین فارسیان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ریلی موجود در راه آهن خرمشهر و اتصال به شبکه ریلی سراسری و پیگیری هایی که با صاحبان بار صورت گرفت امروز یکشنبه اولین محموله کانتینرهای خالی به وسیله قطار باری حامل ۲۵ کانتینر ۴۰ فوت به بندر امام اعزام شد.

مدیر پایانه راه آهن خرمشهر افزود: با توجه به پتانسیل موجود در راه آهن خرمشهر و اتصال به شبکه ریلی سراسری در گام اول توان جا به جایی حداقل ۴۰۰ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با پنج رام قطار باری برنامه‌ای به صورت یکسره تا بندر ا مام فراهم شود.

وی با بیان اینکه جا به جایی این محموله معادل حذف ۴۰۰ دستگاه کامیون در روز از جاده اظهار داشت: امیدواریم این روند با جذب بارهای دیگر رونق گیرد و راه آهن خرمشهر به شکوفایی گذشته خود دست یابد.

وی مصرف سوخت راه آهن را یک هفتم مصرف جاده بیان کرد و گفت: حمل ریلی که یک حمل و نقل سبز، ایمن، به‌صرفه است در دوران تحریم می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور و کاهش سوانح جاده‌ای و صرفه جویی در مصرف سوخت کند.

وی همچنین در ادامه به نشست صورت گرفته با اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و نمایندگان اداره گمرک خرمشهر در راستای زیرساخت‌های موجود در زمینه حمل و نقل ریلی در بندر خرمشهر اشاره کرد و گفت: در این نشست مشکلات مربوط به ترخیص کالا از طریق خط آهن شناسایی و امکان صدور بی جک ریلی در سامانه گمرک تعریف و با همدلی بین ادارات کل گمرک، بندر و راه آهن مشکلات موجود به طور نسبی مرتفع شد.

به گزارش مارین‌نیوز، علاوه بر راه آهن جمهوری اسلامی ایران و قطار مسافربری محلی مسیر اهواز – خرمشهر، قطار ویژه حمل و نقل نیز تا بندر خرمشهر امتداد دارد.

منبع: ایرنا

همچنین بخوانید:

معماری لجستیک و حمل‌ونقل چندوجهی، نقشه راه آینده

وجود پایانه ترانزیتی بین‌وجهی در بنادر امام و شهید رجایی/ مزیت‌دار شدن ریل با اصلاح نرخ سوخت

تحول حمل و نقل سواحل مکران با تکمیل ریل و ساخت بزرگراه

ضرورت های تسریع در اتصال بندر چابهار به شبکه ریلی کشور

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز