بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1283
تاریخ انتشار: خرداد ۹, ۱۳۹۸

ترمینال حمل‌ونقل دریایی لس‌آنجلس قصد جایگزین کردن کامیون‌های دیزلی و کارگران انسانی را دارد.

بندر Pier 400 به گزارش مارین‌نیوز، لس‌آنجلس بزرگ‌ترین ترمینال حمل‌ونقل دریایی آمریکا شمالی است. بیش از ۱۷۰۰ کامیون به‌طور متوسط در روز، حتی با وجود جنگ تجاری ایالات‌متحده و چین در حال عبور و مرور هستند. همه این محموله‌ها روزانه و پس از طی هزاران مایل عمدتا با وسایل نقلیه دیزلی و آلاینده‌های اشباع شده جابجا می‌شوند.

ترمینال APM، بخشی از شرکت حمل‌ونقل دریایی جهانی مرسک است که در ترمینال لس‌آنجلس جای گرفته است. چنین باید گفت که آینده حمل‌ونقل مانند آینده وسایل نقلیه موتوری است، بدین شکل که موتورهای الکتریکی جایگزین موتورهای بنزینی و همچنین نرم‌افزارها جایگزین کارگران انسانی خواهند شد.

مدیر ارشد شرکت مذکور گفت: تغییرات اخیر با هدف دستیابی به قوانین کالیفرنیا و همچنین به صفر رساندن نیاز به پایانه‌های کانتینری تا سال ۲۰۳۰ است.

در حال حاضر ترمینال لس‌آنجلس سفارش یک حمل‌کننده الکتریکی و خودکار از شرکت فنلاندی Kalmar را داده است و این وسیله قادر است به جای جرثقیل، وسایل نقلیه دیزلی، بالابر و کامیون مورد استفاده قرار گیرد. با تعداد کافی از این وسیله شرکت APM  قادر خواهد بود ۶۵۰۰۰ مایل طی شده روزانه به وسیله کامیون‌های دیزلی و جرثقیل را حذف کند.

به دنبال نیاز به بنادر برای حفظ  رقابت در میان نیروهایی که نمی‌توان کنترلی بر آن‌ها داشت،به ویژه در بنادر لس‌آنجلس و لانگ بیچ که طبق آمار، ۴۶ درصد از واردات آسیا در سال گذشته را بر عهده داشته، تنش‌های تجاری افزایش می‌یابد.

به علاوه تنش‌های در حال وقوع فی‌مابین ایالات‌متحده و چین بر کسب‌وکار تاثیر گذاشته و صادرات به چین از طریق لس‌آنجلس و لانگ بیج ۳۵ درصد کاهش یافته و واردات نیز در دوره مشابه سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۱.۵ درصد کاهش داشته است.

منبع: انرژی امروز

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز