بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5643
تاریخ انتشار: دی ۱۷, ۱۳۹۸

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم:

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۲۰ واحد تولید انواع شناور در این جزیره مشغول فعالیت هستند که انواع شناورها، پانتون‌های دریایی، سازه‌های دریایی، سکوهای نفتی و مانند آن را تولید می‌کنند.

به گزارش مارین‌نیوز، محمد مهدی برنجی اظهار کرد: با حمایت های صورت گرفته از واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه آزاد قشم در سال رونق تولید، می توان گام های مهمی در حوزه اقتصاد منطقه برداشت.

برنجی ادامه داد: قشم به عنوان بزرگترین جزیره منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان از قابلیت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری مناسبی برخوردار بوده و توانسته توجه بسیاری از سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی را به خود جلب کند.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این منطقه زیرساخت های لازم در زمینه حضور صنایع مهم از قبیل شناورسازی شکل گرفته و به واسطه ظرفیت فیزیکی منطقه و موقعیت ژئوپلتیک جزیره، سرمایه گذاری های اقتصادی بسیار توجیه پذیر است.

برنجی افزود: هر نوع سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت شناور در منطقه آزاد قشم، یک مزیت نهفته در صنایع فراساحلی کشور تلقی می شود و سرمایه‌گذاری دراین عرصه کاملا توجیه‌پذیر است.

وی تصریح کرد: شناورهای تولید شده در کارخانجات شناورسازی قشم مطابق با قوانین و مقررات ملی و بین المللی و همچنین با رعایت استانداردهای مربوطه تحت کلاس موسسات رده بندی ایرانی تولید و صادر می شوند.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم؛ با توجه به آینده‌ای که درحوزه امنیت غذایی به ویژه در زمینه شیلات، نفت وگاز و گردشگری برای قشم قابل تصور است، نیاز به صنایع دریایی و دریانوردی بیش از پیش در این جزیره احساس می شود.

برنجی خاطرنشان کرد: در صورت تأمین منابع مالی لازم و ارائه ارز دولتی به شناورسازی های قشم به منظور وارد نمودن مواد اولیه و تجهیزات، روند نوسازی ناوگان مسافری و گردشگری دریایی این منطقه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی در پایان عنوان کرد: برطرف کردن مشکلات حمل و نقل مسافران، کمک به چرخه شیلات، ساخت شناور با استانداردهای جهانی و اشتغالزایی برای نیروهای بومی منطقه از اهداف اصلی واحدهای شناورسازی فعال در جزیره قشم است.

انتهای پیام/.

سردبیر | فرینا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

یک کارشناس:

با حمایت صندوق توسعه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

با حضور نمایندگان صندوق توسعه صنایع دریایی انجام شد؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز