بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4268
تاریخ انتشار: مهر ۲, ۱۳۹۸

توسط مهندسان نیروی دریایی روسیه:

نخستین کشتی نظامی حامل بالگرد، در یک کارخانه کشتی سازی در جمهوری کریمه روسیه ساخته خواهد شد و در حال حاضر اجرای این طرح در حال آماده سازی است.

به گزارش مارین‌نیوز، مقامات جمهوری کریمه روسیه تایید کردند که کارخانه کشتی سازی «زالیو» (به معنای خلیج) در منطقه کرچ شبه جزیره کریمه برای استقرار طرح ساخت یک کشتی نظامی چندمنظوره- حامل بالگرد آماده شده است.

در اواسط ماه سپتامبر منابع آگاه گفته بودند که کارخانه «زالیو» در صدد ساخت نخستین دو فروند کشتی حامل بالگرد در کل تاریخ روسیه است و ساخت آنها قرار است در ماه مه سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد. این اطلاعات تاکنون به طور رسمی تایید نشده بود.

“ایلنا الکچیان” معاون وزیر صنایع جمهوری کریمه در این باره گفت، در حال حاضر کار به روی آغاز پروژه و راه اندازی آن در کارخانه توانمند تولید کشتی زالیو در حال انجام است. وی توضیح بیشتری درباره جزئیات این طرح نداد.

کارخانه «زالیو»، یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی در شبه جزیره کریمه است که از سال ۱۹۳۸ تاکنون در بازار کشتی سازی و تعمیر انواع کشتی فعالیت دارد.

ساخت نخستین کشتی حامل بالگرد در روسیه

امکانات این کارخانه شامل کارگاه ساخت کشتی در خشکی و اسکله اختصاصی است که امکانات لازم برای تولید کشتی‌های بزرگ را برای آن فراهم کرده است.

کشتی‌های جنگی چندمنظوره که دارای سکوی فرود بالگرد بوده و کشتی‌های حامل بالگرد نامیده می شوند، قادر هستند گروه بزرگی از بالگرد‌های سنگین نظامی از انواع مختلف را در خود جای داده و آنها را به همراه صدها الی هزار تفنگدار دریایی به مناطق مختلف جابجا کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

یک کارشناس:

وبگاه انگلیسی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز