گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
هنوز کلیک می‌خورند!

پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2316
تاریخ انتشار: تیر ۲۶, ۱۳۹۸

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، از به آب‌اندازی بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی ساخت ایران با طول ۵۶ متر و ظرفیت حمل ۱۳۰۰ تن کالا در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش مارین‌نیوز، الله‌مراد عفیفی پور ضمن تشریح مشخصات فنی این شناور اظهار داشت: این لنج  فایبرگلاس با نوع کاربری باری، ۵۶ متر طول و ۱۵ متر عرض دارد که به سفارش یک متقاضی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس ساخته و پس از انجام عملیات موفقیت آمیز به آب‌اندازی در جزیره قشم وطی شدن تشریفات قانونی به مالک آن در خارج از کشور تحویل می شود.

وی با بیان اینکه ساخت این شناور در اواخر سال ۹۶ در یکی از شناورسازی‌های جزیره قشم آغاز شد، افزود: این شناور طی مدت دوسال ساخته و پس از اخذ مجوزهای لازم از یکی از موسسات رده بندی ایرانی و ارزآوری ۴۶۰ هزار دلاری، به آب‌اندازی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ظرفیت ناخالص این شناور را ۴۴۹ تن و ظرفیت بارگیری آن را ۱۳۰۰ تن اعلام کرد و گفت: شناور مذکور با طول ۵۶ متر بزرگتر ین لنج فایبرگلاس باری ساخته شده در استان است که در مقایسه با شناور لنج صادراتی که ابتدای سال جاری به آب اندازی وتحویل شد، به لحاظ طولی ۹ متر بزرگتر است.

عفیفی پور ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حمایت از رونق تولیدات ساخت ایران در سال ۹۸ و برنامه های حمایتی سازمان بنادر و دریانوردی در این رابطه،  خاطرنشان کرد: سفارش ساخت ۵ فروند شناور توسط متقاضیان خارجی درکارگاه ها و کارخانه های شناورسازی استان هرمزگان در حال انجام است که سه فروند آن، شامل شناورهای سنتی با کاربری تفریحی است.

وی گفت: استان هرمزگان با بهره‌مندی از ۶۰ کارگاه و کارخانه فعال تولید شناورهای چوبی، فایبرگلاس، فلزی و آلومینیومی کانون مهم تولید شناورهای دریایی در ایران محسوب می‌شود که این شناورها با نظارت کارشناسان مجرب و متخصص سازمان بنادر و با رعایت استانداردهای بین المللی تحت کلاس‌های موسسات رده بندی ایرانی تولید می‌شوند.

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران

شرکت تعاونی خورشید مکران:

استاندار هرمزگان عنوان کرد:

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی:

بازدید اعضای فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس از ایزوایکو؛

صنعت لنج سازی به‌گل‌نشسته است؛

رئیس صنعت، معدن و تجارت بوشهر:

عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز