بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2302
تاریخ انتشار: تیر ۲۵, ۱۳۹۸

مدیر عامل ایزوایکو از تعمیرات بزرگترین نفتکش ایران توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

به گزارش مارین‌نیوز، حمید رضائیان گفت: کشتی سازی ایزوایکو پس از ۸ سال کار مطالعاتی برنامه مشخصی را برای ارتقای سطح تعمیرات در  کشور در دستور کار خود قرار داد و خوشبختانه از سال ۹۶ وارد فاز تعمیرات شناورهای بزرگ شد.

وی با اشاره به نفتکش در حال تعمیر افزود: نفتکشی که امروز در حل تعمیر است در نوع خود یک کشتی با تکنولوژی بسیار بالا و هایتک است، ساخت کره جنوبی، تحت کلاس ایتالیا و متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران است. بزرگترین تانکر نفتی کشور و چهارمین کشتی بزرگ دنیا از نظر سایز و حجم است. این نفتکش ۳۳۳ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد، ارتفاع عرشه آن ۳۰٫۵ متر و به اندازه یک ساختمان ۱۰ طبقه است.

مدیر عامل ایزوایکو تصریح کرد: در یک برنامه زمان‌بندی ۲۲ روزه کار تعمیرات را آغاز کردیم، اکنون کار خوب پیش می‌رود. برنامه این است که ظرف یک هفته آینده کار تعمیر به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: تعمیرات این ابرکشتی اولین تعمیر در این کلاس است. قبلا تعمیرات نفتکش‌های ایرانی توسط شرکت سازنده یا دیگر کشورها انجام می‌شد، اما اکنون ما در یک رقابت و مناقصه بین‌المللی با حضور شرکت‌هایی از عمان، امارات و شرکت‌های صاحب نام منطقه پروژه را برنده شدیم.

رضائیان خاطرنشان کرد: وقتی به پروژه به شکل EPC نگاه می‌کنیم با توجه به اینکه بخش C و نیروی انسانی، ایرانی است، به طور قطع هزینه تعمیرات بسیار کمتر از کشورهای خارجی خواهد بود. کشورهای منطقه کار تعمیر را در قبال دلار و یورو انجام می‌دهند، ولی در حال حاضر دانش مهندسی کشتی در کشور ما نهادینه شده و سناریوهای مربوط به تعمیر نفتکش‌هایی در این سطح در داخل کشور بسیار اقتصادی‌تر است.

منبع: ایلنا

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در بازدید مدیر عامل صندوق صنایع دریایی از گروه صنایع شهید توحیدی عنوان شد:

یک کارشناس:

با حمایت صندوق توسعه صنایع دریایی صورت پذیرفت؛

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز