بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 836
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: ۲۰۰ طرح عمرانی و خدماتی در سطح این منطقه با پیشرفت مناسب در حال اجراست که حدود ۴۰ طرح در سالجاری افتتاح می‌شود.

غلامرضا پناه  با تشریح ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و ترانزیتی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: در زمینه‌های مختلف نظیر حمل و نقل، کارخانه‌های تولیدی برنج و چای ظرفیت‌های خوبی در منطقه داریم.

وی ظرفیت چابهار را بیشتر در حوزه گردشگری بیان کرد و افزود: یک مجموعه ۲۰۰ هکتاری برای توسعه گردشگری در نظر گرفته شده که امیدواریم با استقبال سرمایه گذاران بخشی از زیرساخت‌های جذب توریسم در این شهرستان مرتفع شود.

عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: ساخت هتل، مجموعه‌های تفریحی، ورزشی و گردشگری و تکمیل آن‌ها می‌تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت حدود ۲۵ سال از تاسیس منطقه آزاد چابهار، الحاق بنادر شهید کلانتری، شهیدبهشتی و توسعه محدوده منطقه آزاد را شاهد هستیم که این می‌تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کند.
پناه گفت: حدود چهار هزار شرکت سرمایه گذار در منطقه آزاد چابهار ثبت شده است.

وی تصریح کرد: از مهمترین مزیت‌های اختصاصی منطقه آزاد چابهار می‌توان به موقعیت جغرافیایی راهبردی در کنار آبراه‌های بین المللی و نزدیک به خطوط بین المللی کشتیرانی، نزدیک‌ترین بندر به بازار‌های آسیای میانه و افغانستان، نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آب‌های آزاد، دسترسی آسان به سوخت‌های فسیلی و مصالح ساختمانی، دسترسی آسان به مواد معدنی گوناگون در شرق ایران، ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، تسهیلات فروش و اجاره بلند مدت برای سرمایه گذاران خارجی، نزدیکی به کشور‌های پرجمعیت در حال رشد در جنوب آسیا (هند و پاکستان) و نزدیکی به بزرگترین منابع انرژی جهان در خلیج‌فارس نام برد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار تسهیلات و مزایای قانونی برای سرمایه گذاران در منطقه آزاد را امکان تملک ۱۰۰ درصد سهام شرکت‌های اتباع خارجی، ضمانت سرمایه گذاری‌ها مطابق با قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در ایران، معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال و قابل تمدید، امکان سرمایه گذاری نامحدود برای اتباع ایرانی و خارجی به هر میزان عنوان کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در نشست معاونان گردشگری استان‌های ساحلی عنوان شد:

یک نظر برای ”۲۰۰ طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار در حال اجراست“

  1. استقرار امکانات گردشگری در چابهار اشتباه هست چون نزدیک چابهار همیشه ناامن بوده و سرمایه گذاران گردشگری هرگز وارد این گود نخواهند شد. به فکر جایی دورتر از مرز پاکستان برای گردشگری باشید.

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز