بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 820
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: عملیات اجرایی اروند رود در بخش عراق پس از سال ها از دو ماه دیگر آغاز می شود.

به گزارش مارین‌نیوز، «هادی حق شناس» امروزاظهار داشت: با توافق رییس جمهوری کشورمان و نخست وزیر عراق، در ارتباط با لایروبی اروندرود، کمیته ای فنی تشکیل شده است که ارزیابی ها و بررسی های مورد نظر را در ماه های شعبان و رمضان انجام می دهند. 
حق شناس ادامه داد: اغلب کشتی های مغروقه در مرز ایران بوده اند و خوشبختانه بخش عمده ای از آن پاکسازی شده است. 
به گفته وی، موضوع مهم این است که آبراه اصلی آلوده نیست و کشتی مغروقه قابل توجهی در این مسیر وجود ندارد مگر اینکه در لایروبی ها با بمب منفجر نشده ای مواجه شویم که نیاز به خنثی سازی داشته باشد. 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: انجام تمام عملیات لایروبی و تامین هزینه ها بین ایران و عراق مشترک خواهد بود. 

پیگیری روابط بندری با ویتنام 


وی درباره مذاکرات و تفاهم های انجام شده در حوزه دریایی با ویتنام اظهار داشت: در سفر سال گذشته رییس جمهوری به ویتنام تفاهمنامه هایی برای همکاری های دریایی بین دو طرف به امضا رسید که یکی از موضوعات همکاری، همکاری با دانشگاه معتبر دریایی ویتنام بود. 
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در سفر اخیر هیات سازمان بنادر و دریانوردی درباره این تفاهم ها مذاکراتی انجام شد. 
وی با بیان اینکه ظرفیت های متعددی در ویتنام وجود دارد که می تواند سطح مناسبات و همکاری های دو کشور را افزایش دهد، گفت: حجم تجارت ویتنام در سال میلادی گذشته بیش از ۴۷۰ میلیارد دلار محاسبه شده که تجارت ایران چیزی حدود ۲۰ درصد این رقم بوده است. 
عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: در اذهان عمومی از ویتنام، تصویر کشور جنگ زده شکل گرفته اما واقعیت این است که ویتنام کشوری در حال رشد است و ظرفیت های بسیاری در حوزه های اقتصادی و تجاری برای افزایش روابط با این کشور برای ایران وجود دارد. 
حق شناس با بیان اینکه معروف ترین کالایی که از ایران به ویتنام صادر می شود، قیر است، گفت: ویتنام می تواند مقصد خوبی برای همکاری های تجاری با ایران باشد. 
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که مورد مذاکره قرار گرفت، راه اندازی خط کشتیرانی مشترک بین ایران و ویتنام بود تا از این طریق تجارت بین دو کشور افزایش یابد. 
معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه دو ماه آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از ایران به ویتنام سفر می کند تا برخی از مذاکرات به یادداشت تفاهمنامه تبدیل شود و موضوعات مطرح شده به صورت رسمی پیگیری شوند. 
حق شناس با بیان اینکه در روابط تجاری نباید تنها به یک یا دو کشور وابسته باشیم، گفت: به جای توسعه روابط با بنادر امارات متحده عربی بهتر بود که روابط با سایر کشورهای همسایه از جمله ترکیه،قطر، کویت، عمان و غیره را توسعه می دادیم و تنها به بنادر یک کشور وابسته نمی شدیم. در مذاکره با ویتنام هم به دنبال افزایش روابط با بنادر هستیم تا روابط تجاری و اقتصادی از طریق دریا تنها به چند کشور محدود نشود. 
عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: البته اکنون با کشور امارات در حوزه روابط بندری با مشکل جدی مواجه نیستیم و امارات بزرگ ترین شریک سنتی تجاری ایران محسوب می شود اما نباید تنها در توسعه روابط و همکاری های دریایی تنها به این کشور اکتفا کنیم. 
وی با تاکید بر اینکه به دنبال توزیع روابط تجاری خود در بین کشورهای منطقه هستیم، گفت: به جای توسعه روابط تجاری با کشورهایی که دچار چالش با آنها هستیم باید به سمت توزیع روابط تجاری با کشورهای آسیای جنوب شرقی پیش برویم و می توانیم روابط را با این کشورها به حداکثر برسانیم. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز