بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5408
تاریخ انتشار: آذر ۳, ۱۳۹۸

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر زرآباد واقع در شهرستان کنارک یکی از بهترین بنادر صیادی و شیلاتی کشور است که تبدیل این بندر از صیادی به تجاری با فعالیت صادراتی گسترده از اولویت های توسعه و زمینه ساز اشتغالزایی با نگاه بومی گرایی در جنوب استان و سواحل مکران است.

به گزارش مارین نیوز، بهروز آقایی یکشنبه سوم آذر با تشریح برخی فعالیت بندری و ظرفیت های اقتصادی، تجاری و ترانزیتی چابهار، اظهار داشت: راه اندازی مجدد ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری چابهار پس از تعطیلی چند ساله می تواند به جذب گردشگر کمک کند که انتظار می رود راهکارهایی مناسب جهت بهره مندی از این ظرفیت بی نظیر ارائه شود و دستگاه های متولی نیز در این راستا همکاری لازم را با اداره کل بنادر و دریانوردی داشته باشند.

او رفع مشکلات کارگاه های شناورسازی سیستان و بلوچستان و احیای این صنعت را خواستار شد و افزود: ۱۲ کارگاه شناورسازی در استان وجود دارد که در صورت احیای آن ظرفیت اشتغال هزار و ۲۰۰ نفر و همچنین تولید سالیانه ۵۰۰ شناور فراهم می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به نشست های مختلف درخصوص ساماندهی و مدیریت سواحل این استان اشاره کرد و گفت: در این نشست تعدادی از درخواست های سرمایه گذاری واصله به دبیرخانه ساماندهی و مدیریت سواحل استان نیز بررسی و تعیین تکلیف شد که امیدواریم حجم سرمایه گذاری ها بیشتر شود.

آقایی با قدردانی از تلاش های مسئولان بویژه استاندار سیستان وبلوچستان برای حل مشکلات صادرات و واردات، ورود و خروج کالا و مسافر در بندر چابهار، افزود: برای راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی چابهار– عمان، باید به همه دستگاه ها ابلاغ شود تا برای استقرار نیروها و سایر امکانات و خدمات مورد نیاز در ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری اقدام کنند.

او بر ساخت جاده دسترسی از مبدا بندر چابهار به طرف نیکشهر و ایرانشهر تاکید کرد و گفت: چابهار برای تسهیل در جابجایی کالا نیازمند جاده دوبانده است.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | ایرنا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز