بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5277
تاریخ انتشار: آبان ۱۳, ۱۳۹۸

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت:

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر تجهیز مجتمع بندر کاسپین گفت: اتصال این بندر به راه آهن سراسری، زیرساخت های مورد نیاز آن را تکمیل می کند.

به گزارش مارین نیوز، سعید شیرکوند در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: کاربری مناطق آزاد در اقتصاد هر کشوری روشن است و در شمال ایران نیاز به ایجاد یک منطقه آزاد جهت استفاده از ظرفیت های بندری آن برای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی با کشورهای حاشیه خزر احساس می شد.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فعالیت های انجام شده در مجتمع بندر کاسپین از زمان افتتاح آن تاکنون موجب شده که بخشی از کالاهای مورد نیاز کشور که باید از چین وارد بنادر جنوب کشور می شد، از طریق بندر کاسپین مستقیما به شمال کشور منتقل شده و از این بندر به سایر نقاط ترانزیت می شود.

وی افزود: انتظار می رود بندر کاسپین به منظور امکان بهره مندی از تمام ظرفیت هایش و تاثیر بر روی اقتصاد منطقه و کشور، هرچه سریع تر به راه آهن سراسری متصل گردد.

شیرکوند یادآور شد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینری موجود در بندر کاسپین، یکی از ظرفیت های بسیار مناسبی است که باعث می شود سرمایه گذاران و تجار، فعالیت های خود را با استفاده از مزایا و معافیت های منطقه آزاد به راحتی انجام داده و موجبات رونق و شکوفایی منطقه را نیز پدید آورد.

وی با اشاره به بازدید از چند واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی گفت: با توجه به فعالیت های اقتصادی و تجاری خوب در حال انجام در این منطقه و وجود واحد های تولیدی فعالی که محصولات خود را به سراسر کشور و خارج از کشور صادر می کنند، باید بگویم با این شرایط هر چقدر واحد تولیدی ایجاد کنیم، باز هم کم است.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در پایان اظهار داشت: گیلان از ظرفیت نیروی انسانی بالقوه بسیاری برخوردار است که باید از این ظرفیت در جهت توسعه همه جانبه این استان به نحو شایسته استفاده شود.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | صبح تازه

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز