بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5170
تاریخ انتشار: آبان ۷, ۱۳۹۸

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی:

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

به گزارش مارین نیوز محمدرضا اللهیار عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در صدر هیاتی از مدیران کل ستادی، روسای ادارات و کارشناسان فنی سازمان بنادر و دریانوردی از بندر چابهار بازدید کرد.

وی در این سفر از زیرساخت های بندری چابهار همچون زیرساخت های انبارش کالا و انبارهای طریق القدس، مجتمع پتروشیمی نگین مکران چابهار، تجهیزات و اسکله های طرح و توسعه و پروژه دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

محمدرضا اللهیار در جلسه بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار با بیان اینکه پیشانی توسعه سواحل مکران توسعه بندر چابهار است، گفت: در دو سال اخیر پروژه های تعریف شده نیز در جهت رشد و توسعه بندر چابهار بوده است.

وی با اشاره به اسکله نفتی چابهار عنوان کرد: اسکله موجود نیاز صادراتی را رفع می کند اما اسکله نفتی جدید جزء ضروریاتی است که باید ساخت آن انجام شود.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در طرح جامع سه باب انبار در کنار سیلو جانمایی شده است گفت: خط ریلی باید از کنار انبارها رد شود تا فرآیند تخلیه کالا با سرعت انجام شود.

اللهیار با تاکید بر وجود تجهیزات مدرن در بندر چابهار عنوان کرد: در یکی دو سال گذشته تجهیزات خوبی وارد بندر چابهار شده است که از جمله آن می توان به مکنده های غلات، جرثقیل های موبایل ساحلی از ۸۰ تا ۱۴۰ تن اشاره کرد که کمک زیادی به فعالیت های تخلیه و بارگیری این بندر داشته است.

وی با اشاره به طرح جامع بندر چابهار گفت: در طرح جامع بندر چابهار راه آهن از موضوعات اصلی است که به آن پرداخته شده و این طرح با نگاه توسعه ریل پایه برای چابهار نوشته شده است که بر این اساس حدود ۳۰ درصد حجم ترافیک بندر را روی ریل پیش بینی کرده ایم.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: هر بندری که در کشور توسعه پیدا می کند در درجه اول منافعش برای مردم منطقه است و در بندر چابهار نیز سرمایه گذاری بلندمدتی صورت گرفته است که تا سالیان متمادی می توانند از این نعمت بندر بزرگ اقیانوسی کشور استفاده کنند.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | فصل اقتصاد

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

یک نظر برای ”پیشانی توسعه سواحل مکران، توسعه بندر چابهار است“

  1. با این وضعیت سرمایه گذاری میشه آخه؟
    یه نگاهی به گوادر پاکستان بندازید تا معنی سرمایه گذاری رو متوجه بشید

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز