بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2205
تاریخ انتشار: تیر ۲۱, ۱۳۹۸

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از «تدوین طرح جامع توسعه راهبردی جزایر خلیج‌فارس» توسط کارگروه تخصصی سواحل، جزایر و بنادر کار ویژه مرز شورای امنیت کشور طی دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش مارین‌نیوز،  محمد راستاد با تأکید بر بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل دریایی و هوایی برای دسترسی به جنوبی‌ترین جزیره کشور، گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته در این کارگروه، مکانیزم های حمایتی برای بهبود و توسعه ظرفیت‌های تردد دریایی و هوایی به جزیره ابوموسی توسط استانداری هرمزگان پیشنهاد شود تا در کارگروه تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به انجام طرح مدیریت یکپارچه توسعه جزیره ابوموسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در قالب طرح تدقیق ICZM ، افزود: نتیجه مطالعات این طرح مطالعاتی در سی و چهارمین نشست کارگروه تخصصی سواحل، بنادر و جزایر به میزبانی ارائه شد و مقرر شد برنامه‌های اقدام و رویکردهای عملیاتی مشخصی برای پیگیری مطالعات طرح جامع، تکمیل و تصویب شود.

سند توسعه جزیره ابوموسی مصوبه هیئت دولت است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سند توسعه جزیره ابوموسی، مصوبه هیئت دولت است، تأکید کرد: بر اساس این مصوبه، بنا شد پیشنهادهای مربوطه در این زمینه از طریق کارگروه تخصصی به کار ویژه مرز شورای امنیت منعکس شود تا به مراجع مربوطه و دستگاه‌های مدنظر منعکس شود و ترتیبات اجرا مورد پیگیری قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص پیش‌بینی زیرساخت‌های موردنیاز جزیره ابوموسی، گفت: ازجمله زیرساخت‌های موردنیاز، مباحث مربوط به صنعت گردشگری دریایی است که قرار شد سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم های حمایتی با اولویت ویژه برای طرح توسعه گردشگری جزیره ابوموسی را معرفی کند. 

وی بر لزوم عزم ملی و همگرایی تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌ها برای رونق بخشی به صنعت  گردشگری دریایی در جنوبی‌ترین جزیره ایران تأکید کرد.

در این نشست همچنین مصوب شد ” ساختمان مرجع دریایی” شهرستان ابوموسی در بندرگاه این جزیره احداث شود.

به گزارش مارین‌نیوز، سی و چهارمین نشست کارگروه تخصصی سواحل ، بنادر و جزایر شورای امنیت کشور با حضور همه اعضا و با ریاست محمد راستاد ؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جزیره ابوموسی برگزار شد؛ در این نشست که معاون عمرانی استاندار هرمزگان و فرماندار جزیره ابوموسی نیز حضور داشت، گزارشی از آخرین وضعیت طرح جامع جزایر جنوبی ایران ارائه شد.

منبع: ایسنا

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد:

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد:

عضو اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد:

برای نخستین بار در کشور ؛

رئیس فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس خبر داد؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز