بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2176
تاریخ انتشار: تیر ۱۹, ۱۳۹۸

با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران، اسکله شناور پشتیبان شناورهای صیادی و مزارع پرورش ماهی در بندرگاه صیادی ریگو قشم افتتاح شد

به گزارش مارین‌نیوز، با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران، مدیر کل شیلات هرمزگان، معاون آبزی پروری شیلات استان ،فرماندار شهرستان قشم، رئیس شیلات شهرستان قشم و جمعی از صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریا بندرگاه صیادی ریگو قشم اسکله شناور پشتیبان شناور‌های صیادی و مزارع پرورش ماهی در دریای این منطقه افتتاح شد.

سیف الله حقیقی با بیان اینکه ظرفیت‌های صید و صیادی و همچنین آبزی پروی دریایی در استان هرمزگان می‌توانند به خوبی رونق تولید و توسعه را محقق سازند، گفت:خوشبختانه کشور با وجود همه فشارهای بین المللی از توسعه خوب و روز افزونی در صنعت آبزی پروری به ویژه پرورش ماهی و آبزی پروری دریایی برخوردار است.  

دکتر سیف الله حقیقی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۰۰ هزار تن ماهی در این طرح در کشور تولید می شود، افزود : در این برنامه ۲۸ سایت پرورش ماهی در کشور ایجاد می شود که هشت سایت در شمال و حدود بیست سایت در جنوب کشور است .

وی  با اشاره به اینکه حمایت از بخش خصوصی و تشویق و مشارکت جامعه صیادی برای همکاری در این طرح  از عوامل رونق بیشتر طرح پرورش ماهی در در دریا است، تصریح کرد: بی شک هر زمانی که فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران اسلامی را می‌شماریم، باید نگاهی ویژه به ظرفیت آبزی پروری به‌عنوان قابلیتی مهم در استان‌های ساحلی و غیر ساحلی انداخت. 

 قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه بدیهی است که با افزایش جمعیت و کاهش سطوح خشکی قابل کشاورزی، آبزی پروری دریایی راهی مطمئن بری تامین غذای جوامع انسانی می تواند باشد، گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان هرمزگان در این زمینه گامهای خوبی برداشته است.   

ارائه خدمات صیادی و پشتیبانی از مزارع پرورش ماهی با افتتاح اسکله

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه با نصب این اسکله شناور مشکلات صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریای بندرگاه ریگو تا حد زیادی مرتفع گردیده است، گفت: این اسکله علاوه بر ارائه خدمات صیادی به صیادان ریگو در پشتیبانی از سایت های پرورش ماهی در دریای منطقه هم نقش مهمی ایفا می کند.

محسن یکتاپور با بیان اینکه  توسعه و ارتقای کیفیت صید و صیادی و نشاط صیادان منطقه، رونق تولید و پشتیبانی بهتر این بندرگاه از سایت های پرورش ماهی در دریا از اهداف مهم راه اندازی این اسکله شناور بوده است، گفت: این اسکله شناور از محل اعتبارات سازمان شیلات ایران و طرح‌های پرورش‌ ماهی در دریا راه اندازی شده است.

شایان ذکر است؛ روستای ریگو از توابع بخش شهاب شهرستان قشم در جنوب ایران است.

منبع: مارین‌نیوز موج

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی صورت خواهد پذیرفت؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز