بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2061
تاریخ انتشار: تیر ۱۳, ۱۳۹۸

یک منبع خبری در پاکستان گفت: تهران و اسلام آباد تفاهمنامه گسترش همکاری های دریانوردی شامل جستجو و عملیات نجات در دریا را امضا می کنند.

به گزارش مارین‌نیوز، پایگاه خبری روزنامه «پاکستان تودی» به نقل از منابع آگاه دولتی نوشت: اداره امور دفاع این کشور اواخر ماهمی (هشتم خرداد امسال) پیش نویس سند مربوط به تفاهم نامه دریانوردی ایران و پاکستان را به کابینه دولت اسلام آباد ارائه کرد و کابینه دولت پاکستان نیز موافقت خود را با آن اعلام کرد.

براساس این گزارش، تفاهم نامه همکاری‌های دریانوردی ایران و پاکستان قرار بود سه سال پیش و در جریان سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران به اسلام آباد امضا شود اما برخی ملاحظات طرف ایرانی نسبت به پیش نویس آن، زمان امضای تفاهم نامه را به آینده موکول کرد.

پاکستان تودی افزود: دولت ایران نیز پیش نویس یک تفاهم نامه پیشنهادی درخصوص همکاری مشترک در بخش جستجو و عملیات‌های نجات در دریا را به طرف پاکستانی ارائه کرد و سپس از اسلام آباد خواسته بود تا جلسه امضای این تفاهم نامه نیز برگزار شود.

کارشناسان در پاکستان با اشاره به اینکه دولت این کشور به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشورهای منطقه و کاهش تنش‌ها میان کشورهای دوست است، گفتند: امضای تفاهم نامه همکاری تهران و اسلام آباد در حوزه دریانوردی بسیار حائز اهمیت است.

جمهوری اسلامی ایران و پاکستان همکاری‌های نزدیکی در حوزه دریانوردی و نیروهای دریایی دو کشور دارند. کشتی‌های نیروی دریایی ایران و پاکستان به طور متداوم از بنادر دو کشور بازدید می‌کنند.

نهایی سازی طرح کشتیرانی کراچی-بندرعباس

دولت پاکستان همچنین برای راه اندازی خط مسافربری دریایی بین بندر کراچی و بندر چابهار در جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل رفت و آمد مسافران دو کشور به ویژه زائران پاکستانی، ابراز تمایل کرده است.

وزیر امور دریانوردی پاکستان که اول اردیبهشت امسال به همراه نخست وزیر این کشور به ایران سفر کرده بود درباره راه اندازی خط کشتیرانی مسافربری، گفت: پاکستان در حال نهایی سازی طرح کشتیرانی از کراچی به بندرعباس از مسیر بندر گوادر است که هدف آن تسهیل در رفت و آمد زائران پاکستانی به ایران است.

«علی حیدر زیدی» افزود: طرف ایرانی نیز آماده ارائه خدمات در این خصوص است، با این حال کار بر روی برخی از مسائل مربوط به حوزه امنیت ادامه دارد که ما به زودی آن را حل و فصل خواهیم کرد.

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز