بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1989
تاریخ انتشار: تیر ۱۰, ۱۳۹۸

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر توسعه بنادر بوشهر را مستلزم همت ملی دانست و اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که می تواند در توسعه بنادر کشور از جمله بندر بوشهر کمک‌کننده باشد بحث حذف قوانین دست و پاگیر است.

به گزارش مارین‌نیوز، خورشید گزدرازی با ابراز نارضایتی از میزان تسهیلات به بندر بوشهر عنوان کرد: مردم این منطقه به دلیل مشکلات کمبود آبی که وجود داشت به حوزه بندری برای تأمین معاش روی آوردند و بوشهر به استانی تجارت محور مبدل گردید، طوری که یکی از قابلیت‌های بسیار مهم استان وجود ۱۳ بندر و گمرک است.

گزدرازی تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه آمریکا، حوزه تجارت و کسب‌وکار بنادر استان بوشهر را تحت تأثیر قرار داده و اکنون بندر بوشهر یک بندر ضررده است.

او توسعه بنادر بوشهر را مستلزم همت ملی دانست و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که می تواند در توسعه بنادر کشور از جمله بندر بوشهر کمک‌کننده باشد بحث حذف قوانین دست و پاگیر است.

گزدرازی با انتقاد به این مسئله که بندر بوشهر جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد، تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها برای مسئولان بایست موضوع رقابت‌پذیر کردن بنادر این استان باشد. در حال حاضر شرایط بندر چابهار در ارائه تسهیلات در ترغیب سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی روند بهتری به نسبت سایر بنادر کشور دارد.

افزایش مراودات تجاری با قطر

وی با اعلام اینکه با ایجاد کریدور شمال به جنوب می‌توان صادرات به کشور قطر را گسترش داد، عنوان کرد: هفته گذشته کشتی بزرگ مسافری-باری (رورو)، وارد بندر بوشهر شده که اگر ظرفیت‌های ارائه تخفیف و سوخت یارانه‌ای را به آن اختصاص دهند، قطعاً شاهد رونق در بخش صادرات و حمل مسافر در استان بوشهر خواهیم بود.

او این را هم اضافه کرد: این کشتی قادر به حمل حدوداً ۸۰۰ مسافر است.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر توضیح داد: با توجه به مشکلات ارزی، ما در حوزه واردات با مشکل مواجه شدیم به‌طوری که اولویت دوم و سوم کالاها به مراتب پایین‌تری نزول کرد و اکنون جزو کالاهای ممنوعه قرار گرفته‌اند که در نهایت همین امر منجر به رکود در حوزه واردات کالا شده است.

طبق گفته گزدرازی؛ در مبحث مواد اولیه، تولید کالاها محدود و باعث افت ۷۰ درصدی کانتینرها نسبت به سال گذشته در بندر بوشهر شده است، به‌طوری که نزدیک به ۳۰ درصد کالاهای وارداتی به دلیل تغییر پیدا کردن اولویت‌ها، تخصیص ارز و دریافت سفارش باعث ایجاد رسوب در کانتینرها شده و نزدیک به ۱۶۰۰ و ۱۷۰۰ رسوب کانتینر داریم.

وی در مورد کمک سازمان بنادر و دریانوردی برای رونق بندر بوشهر گفت: بحث ما عرضه خدمات است اما سازمان بنادر بیشتر بر روی مبحث لجستیکی و حمل‌ونقلی تأکید دارد.

منبع: خلیج‌فارس

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز