بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1804
تاریخ انتشار: تیر ۳, ۱۳۹۸

سواحل مکران به لطف برخورداری از امواج خروشان دریا و طبیعت بکر و زیبا، ظرفیتی مناسب برای توسعه ورزش های آبی ساحلی در کشور است.

به گزارش مارین‌نیوز، سواحل مکران به لطف برخورداری از سواحل زیبا و امواج خروشان یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه گذاری و پرورش استعدادها در رشته های آبی ساحلی به ویژه موج سواری ست. همچنین، این موهبت بزرگ می تواند ظرفیتی برای جذب گردشگر و رونق بیشتر در این بندر اقیانوسی باشد.

توسعه و گسترش زیرساخت هایی از جمله زمین فوتبال ساحلی، زمین والیبال ساحلی، تجهیز محدوده ای برای موج سواری، شنا، قایقرانی، غواصی می تواند گامی بلند در جهت رشد و کشف استعدادهای بومی در این ورزش و حتی شناخته شدن جنوب استان سیستان و بلوچستان به عنوان قطب ورزش های آبی ساحلی باشد.

شرایط برای برگزاری مسابقات بین المللی در سواحل مکران مهیاست
ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ، وجود سواحل زیبا و اقیانوسی را موهبتی خدادادی و ظرفیتی مناسب برای گسترش و توسعه بیشتر زیرساخت ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری دانست و گفت: بسیار امیدواریم تا با برگزاری مسابقات ملی در چابهار بتوانیم زمینه را برای کشف استعدادهای شایسته استان در دو بخش بانوان و آقایان و حضور پررنگ تر جوانان سیستان و بلوچستان در مسابقات آسیایی و جهانی فراهم کنیم.

وی از جمله مهم ترین اولویت های این اداره کل در جنوب استان را برنامه ریزی و توسعه ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری برای جوانان طرفدار این رشته در چابهار عنوان و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب سواحل مکران در جنوب استان شرایط برای برگزاری مسابقات در سطج بین المللی نیز مهیاست.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواری بانوان و همچنین دومین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواران در بخش آقایان با عنوان جام مکران از روز شنبه با حضور ورزشکاران، علاقه مندان و مسئولان محلی در سواحل جنوب استان آغاز و همچنان در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: این رقابت ها در ساحل روستای رَمین چابهار و به میزبانی منطقه آزاد چابهار و اداره ورزش و جوانان در حال برگزاری است و تا ۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

کرد همچنین از برگزاری دوره های داوری، مربیگری، برگزاری مسابقات امداد و نجات و همچنین سمینارهای مربوط به موج سواری در طول مدت برگزاری این مسابقات خبر داد و گفت: در حاشیه برگزاری این رقابت ها برنامه های آئینی موسیقی محلی اجرا و نمایشگاه صنایع دستی و غرفه غذاهای محلی به عنوان ظرفیت های گردشگری منطقه نیز برپاست.

منبع: عصر هامون

همچنین بخوانید:

مونسون؛ شاهکار طبیعت در چابهار/ بهترین زمان موج سواری در سواحل مکران فرا رسید

برگزاری جشنواره موج‌سواری در چابهار

ايجاد شهر گردشگري مدرن؛ راهي براي رونق اقتصادي مکران

واژگونی قایق گردشگری در مجارستان؛ ۷ کشته ۲۱ مصدوم + فیلم

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در نشست معاونان گردشگری استان‌های ساحلی عنوان شد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز