بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1518
تاریخ انتشار: خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام تعميرات اساسي و زيرآبي يك فروند اسكله فلزي شناور در بندر سيريك به منظور ایجاد زیرساخت جهت تسهیل در تخلیه و بارگیری لنج های صیادی در این بندر خبر داد.

به گزارش مارین‌نیوز، محمدرضا پوررجبی با ارایه جزییاتی در خصوص انجام تعمیرات اساسی وزیرآبی یک فروند بارج ۱۵۰ تنی (اسکله شناور ) و نصب آن در بندر سیریک اظهار کرد: مبلغ قرارداد هشت میلیارد ریال بوده و طی مدت شش ماه به انجام رسید.

وی افزود: با توجه به ضرورت انجام تعميرات زيرآبي سازه و بدنه و عرشه این اسكله فلزي شناور و همچنین  جابجايي محل استقرار اسكله مذكور پس از بررسی های کارشناسان فني  و جانمایی جدید به منظوربهينه سازي فرآیند تخلیه و بارگیری، بارج ۱۵۰ تنی(سازه اسکله شناور) از بندرگاه سیریک با یدک کشی دریایی به مرکز استان انتقال یافت و تعمیرات آن در مجتمع بندری شهید رجایی به انجام رسید.

پوررجبی انجام هیدروگرافی حوضچه بندرگاه، تعیین جانمایی جدید و گود برداری محل اجرای فونداسیون بتني ۸۰ تنی به ابعاد ۱۰ متر طول، ۳ متر عرض و ۲ متر ارتفاع را به عنوان بخشی از اقدامات صورت گرفته در این پروژه دانست.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان فرآیندهای تعمیرات اساسی و زیرآبی این پروژه را شامل گریت بلاست کامل سازه، تعویض ورق و بازسازی کامل عرشه به همراه تقویت سازه و عرشه، بازسازی و نوسازی کامل پل دسترسی، تغییر روش اتصال شناور به اسكله، رنگ آمیزی کامل سازه و نصب مجدد در بندرگاه سیریک برشمرد.

پوررجبی با تشریح مشخصات فنی این اسکله فلزی شناور که دارای بدنه ای از جنس فولاد دریایی است، خاطرنشان کرد: طول این اسکله ۱۶ متر، عرض ۶ متر، ارتفاع ۲٫۵ متر و ارتفاع عرشه آزاد را ۲ متر بوده است.

وی طول پل دسترسی كه به طور كامل تغيير، طراحي و مجدداً ساخته شده است را با (رمپ) ۱۲ متر ، عرض ۳ متر و وزن ۸ تن اعلام کرد و گفت: روش اتصال رمپ با بدنه بارج، به صورت فلنجی و لولایی است.

به گفته معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بدنه اين سازه با تكيه بر دانش متخصصان بومي و توانمندي مهندسان ايراني از جنس فولاد دريايي درجه عالي با اخذ تاييديه از يك موسسه رده بندي معتبر ايراني ساخته شده است.

پوررجبی هدف از اجرای این پروژه را ایجاد زیرساخت جهت تسهیل در تخلیه و بارگیری لنج های صیادی در بندر سیریک دانست و عنوان کرد: این پروژه، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و توسعه فرصت های شغلی در حوزه دریایی برای جوانان بومی منطقه مخصوصاً شرق استان صورت گرفته است.

وی در پایان اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم در عملیات انتقال، تعمیرات و نصب این اسکله فلزی شناور را ۵۰ نفر دانست.

به گزارش ‌مارین‌نیوز، بندر چندمنظوره سیریک با ۳۴ هکتار وسعت حوضچه، پس از بندر شهید رجایی از بزرگترین حوضچه در محدوده سواحل استان هرمزگان برخوردار است. طول بازوی اصلی این بندر ۱۴۰۰ متر و طول بازوی فرعی آن ۸۷۹ متر است. با سرمایه گذاری های سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در زمینه ایجاد اسکله ها و توسعه زیرساخت ها در بندر سیریک، طی دو سال اخیر ظرفیت تخلیه و بارگیری آن به دوبرابر افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی:

موسسه رده‌بندی آسیا به دنبال احراز شرایط عضویت در آیاکس

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز