بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1477
تاریخ انتشار: خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با پشتیبانی های لازم می‌تواند تبدیل به بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.

به گزارش مارین‌نیوز، خداداد غریب‌پور در خصوص اهمیت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در این منطقه نقش موثری در  اشتغال، توسعه صنایع پتروشیمی، آلومینیوم، فولاد،  جلوگیری از خام فروشی و ارز آوری دارد و به طور طبیعی باعث رونق تولید در کشور می شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که  از سال ۹۴ تحرک مناسب و جدی خود را آغاز کرد با پشتیبانی‌های لازم می‌تواند  تبدیل به بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.

غریب پور اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با هدف استقرار و تولید ۴ میلیون تن فولاد، ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۱.۲ میلیون تن آلومینیوم، ۶ هزارمگاوات برق در سال و احداث بندر پارسیان با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۴۰ میلیون تن و تاسیسات آب شیرین کن که نیاز به سرمایه گذاری بالغ بر ۳۷.۴ میلیارد دلار در بخش غیردولتی که حدودا معادل ۱۴۰۰۰۰ میلیارد تومان خواهد داشت که می‌طلبد سرمایه گذاران به این موضوع ورود کنند.

وی گفت: تسهیلات ویژه ای برای این منطقه از قبیل واگذاری ۲۵۰۰ هکتار زمین به سرمایه گذاران، تأمین زیرساخت‌ها آب، برق، گاز و مخابرات توسط منطقه، استفاده از معافیت‌های گمرکی برای واردات تجهیزات، جذب شریک داخلی برای سرمایه گذاری خارجی، حمایت برای اخذ وام از طریق منابع داخلی و خارجی، مشاوره در تمام مراحل اجرای پروژه، انجام عملیات اخذ مجوز اشتغال برای کارکنان خارجی سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو  در خصوص مزایا و نقاط قوت این منطقه اقتصادی گفت: نزدیکی به مخزن گازی پارس جنوبی، دسترسی به خطوط حمل ونقل دریایی، وجود گاز شیرین به میزان قابل برداشت  بالاتر از ۱۰۰ میلیون مترمکعب در روز، استفاده از ظرفیت‌های استان‌های هرمزگان، بوشهر و فارس برای توسعه، افزایش توانمندی‌های هم زمان کرانه و پس کرانه با استفاده از ظرفیت‌های توسعه ساحلی و دسترسی به منابع آب باعث شده شرایط برای سرمایه گذاری و مقابله با تحریم های یک طرفه ایجاد شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار پیشنهادی:

منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) شهر لجستیک غلات کشور می‌شود

استفاده حداکثری از ظرفیت شهر لجستیکی خلیج‌فارس/ جذب سرمایه‌‌ بخش خصوصی در بنادر

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی:

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

مدیرکل حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز