بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1128
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

موزه فضای باز شناورهای چوبی و دریانوردی گوران قشم در مراسمی که به مناسبت روز جهانی موزه ها در محل فرهنگستان هنر برگزار شد از سوی دبیرخانه ایکوم(شورای بین‌المللی موزه‌ها) موفق به کسب رتبه خلاقیت و نوآوری شد.

به گزارش مارین‎نیوز، موزه دریانوردی گوران قشم طی تفاهم نامه‌ای بین ژئوپارک جهانی منطقه آزاد قشم، سازمان جایکا، شورای اسلامی گوران و شرکت تعاونی توسعه روستایی گوران که متعلق به مردم گوران است مدیریت می شود.  موزه گوران برنامه های راهبردی خودش را از ژئوپارک جهانی قشم می گیرد و دو سال و نیم افتخار همکاری به عنوان پایلوت تیم جایکای ژاپن را در کارنامه خود دارد .

علی پوزن با بیان اینکه موزه دریانوردی گوران قشم اولین موزه قشم است که موفق به کسب رتبه در ایکوم جهانی شده است اضافه کرد: این مجموعه یک موزه زنده است و در راستای حفظ میراث لنج سازی و احیای روش های دریانوردی بادبانی ایران تاسیس شده و از این طریق ایجاد اشتغال پایدار برای مردم روستا کرده‌است.

مدیرعامل شرکت تعاونی گوران در گفت‌وگو با خبرنگار مارین‌نیوز در خصوص فعالیت‌های “موزه باز دریانوردی سنتی گوران” گفت: این مجموعه فقط برای دیدن اشیا نیست بلکه گردشگران و بازدیدکنندگان، فرآیند ساخت لنج و تعمیرات آن را از نزدیک می‌بینند و در کنار راهنمای موزه، در خصوص ساخت لنج و دریانوردی بادبانی سنتی ایران و سفرهایی که این لنج‌ها رفته و کالاهایی که حمل می‌کرده‌اند اطلاعاتی را کسب می‌کنند.

پوزن در پایان با بیان اینکه دانش لنج‌سازی جزو ۱۳ اثر ناملموس ثبت شده ایران در یونسکو است عنوان کرد: این مجموعه توانایی ساخت شناورهای جوبی با کاربری گردشگری و تفریحی را دارا است.

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در نشست معاونان گردشگری استان‌های ساحلی عنوان شد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز