بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 790
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸

اساتید بسیجی دانشگاه های هرمزگان در میزگردی با موضوع خلیج فارس بر لزوم تاسیس مرکز سیاست گذاری خلیج فارس تاکید کردند.

به گزارش مارین‌نیوز، میزگرد سازمان بسیج اساتید هرمزگان با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان  با موضوع خلیج‌فارس برگزار شد.

 احسان کامرانی مسؤول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در ابتدای این میزگرد اظهار داشت: خلیج‌فارس از نظر ابعاد اقتصادی، امنیتی و حقوقی اهمیت بسیار زیادی دارد  اما یک بعد بسیار مهم آن، بعد زیست‌محیطی است چنانچه در منطقه غرب آسیا هیچ اکوسیستمی پر تنوع‌تر از خلیج‌فارس نیست و هر چه قدر هم که تنوع در یک محیط بیشتر باشد دوام و بقای آن بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: توسعه بی‌رویه آب‌شیرین‌کن‌ها در سواحل خلیج‌فارس نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرده است چنانچه بیش از ۷۰ درصد آب‌شیرین‌کن‌های دنیا در جنوب خلیج‌فارس قرار گرفته و با توجه به این که اکوسیستم خلیج‌فارس یک پارچه است هر اتفاقی که بیفتد بر دیگر نقاط خلیج‌فارس تاثیر می‌گذارد.

کامرانی تصریح کرد: در جنگ اول و دوم خلیج‌فارس به دلیل مورد اصابت قرارگرفتن سکوهای نفتی، شاهد تلف شدن جمع کثیری از گاو‌های دریایی بودیم.

سلمان ستوده‌نیا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس تاکید کرد: بحث دریا یکی مهم‌ترین مباحث است چنانچه کشور چین از طریق دریا ۱۵ میلیون شغل مستقیم ایجاد کرده و ما هم از طریق توسعه دریا می‌توانیم حداقل اتکاء خود را به نفت کاهش دهیم.

مهدی ملاحی عضو هیئت علمی دانشگاه  پیام نور بندرعباس گفت: باید مرکز سیاست‌گذاری خلیج‌فارس تشکیل شود و کارشناسان مختلف بر روی مسائل مختلف خلیج‌فارس بحث و گفت و گو کنند و اندیشه‌ها در این موسسه به عمل تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: نیاز است که در رابطه با مسئله خلیج‌فارس کنفرانس‌های بین‌المللی در کشور‌های مختلف برگزار شود و اندیشمندان خارجی هم بتوانند به ابراز عقیده و بحث و تبادل‌نظر بپردازند.

یاسر روستایی از اساتید دانشگاه آزاد بندرعباس خاطر نشان کرد: امارات با ایجاد یک جزیره مصنوعی ۴۰۰ هکتاری توانسته ۳ برابر نفت ایران سودآوری کند در صورتی ما با دارا بودن جزایر بسیار و پهناورتر و جاذبه‌های طبیعی فراوان نتوانسته‌ایم اقدامات مثبت زیادی در راستای توسعه گردشگری انجام دهیم.

وی همچنین خواستار تشکیل فراکسیونی متشکل از نمایندگان استان‌های حاشیه خلیج‌فارس شد.

گفتنی است، در این نشست موضوعات بسیاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت که همگی بر روی تاسیس مرکز سیاست‌گذاری خلیج‌فارس اتفاق‌نظر داشتند.

منبع: فارس

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز