بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5715
تاریخ انتشار: بهمن ۱۰, ۱۳۹۸

نشنال اینترست از پنج زیردریایی مرگبار جهان شامل یک کشتی استراتژیک کلاس «بوری» روسیه پرده برداشت که دارای ۱۶ موشک بالستیک قاره‌پیما با برد تا ۸۰۰۰ کیلومتر است.

به گزارش مارین‌نیوز، مجله آمریکایی نشنال اینترست پنج زیردریایی با قدرت هسته‌ای را معرفی کرده است که گمان می‌رود “می‌توانند در ۳۰ دقیقه دنیا را نابود کند” و این در نهایت “کشنده‌ترین سلاح بشر است که تاکنون ابداع شده است”.

زیر دریایی کلاس اوهایو، یک زیردریایی آمریکایی مسلح به ۲۴ موشک بالستیک Trident II است و در این فهرست برترین‌ها رتبه اول نشنال اینترست را به خود اختصاص داد.

نشنال اینترست ادعا می‌کند که حتی یک زیردریایی از این دست “می‌تواند ۲۸۸ هدف در سایز یک شهر را در کمتر از ۳۰ دقیقه در خاکستر رادیواکتیو غرق کند” و تمدن بشری را “در زمان کمتری از زمان سفارش دادن پیتزا” خاتمه می‌دهد.

طبق گزارش این مجله آمریکایی، زیردریایی کلاس کلمبیا برای جایگزینی زیردریایی کلاس اوهایو ساخته شده است و این زیردریایی جدید “کمی بزرگتر از کلاس اوهایو” است اما فقط ۱۶ موشک Trident II روی سوار می‌شود. اولین زیردریایی از این دست احتمالا ۲۰۳۱ عملیاتی می‌شود.

پروژه ۹۵۵ روسیه یک زیردریایی مسلح به موشک بالستیک کلاس بوری است که در رتبه سوم این فهرست از کشنده‌ترین زیردریایی‌ها قرار دارد.

کلاهک‌های هسته‌ای موشک‌های آن به طور خاص برای فرار از سیستم‌های پدافند هوایی دشمن طراحی شده‌اند و زیردریایی‌های کلاس بوری را به “آرام‌ترین زیردریایی‌های روسیه با موشک بالستیک که تا به امروز ساخته شده‌اند” تبدیل می‌کنند.

همچنین در این فهرست یکی دیگر از تجهیزات ساخت روسیه تحت عنوان زیر دریایی کلاس دلفین قرار دارد؛ پروژه زیردریایی با موشک بالستیک موسوم به پروژه ۶۶۷BDRM کلاس دلفین (Delta IV).

این مجله آمریکایی یادآوری می‌کند که این زیردریایی ستون فقرات ناوگان زیردریایی مسلح به موشک بالستیک روسیه است و همچنین می‌تواند موشک‌های بالستیک خود را “از عمق ۵۵ متری در هنگام حرکت با سرعت شش تا هفت گره” شلیک کند.

زیردریایی کلاس یاسن، آخرین مورد از فهرست پنج ‌زیر دریایی برتر و مهم است که ساخت روسیه بوده و موشک هدایت‌شونده دارد و با عنوان پروژه ۸۸۵M شناخته می‌شود.

نشنال اینترست از این زیردریایی با عنوان “تهدیدی برای خاک آمریکا” یاد می‌کند و یادآور می شود که گرچه کلاس – یاسن زیردریایی‌های مسلح به موشک بالستیک نیستند اما ظرفیت ۳۲ موشک کروز کالیبر دوگانه هسته‌ای/ متعارف ۳M-۱۴K  را دارند که برد آن‌ها بیش از ۲.۵۰۰ کیلومتر است. زیر دریایی هسته‌ای سورودوینسک، اولین زیردریایی تهاجمی کلاس یاسن است. مجله نشنال اینترست نتیجه می‌گیرد که این زیردریایی‌های “سریع و بسیار بی‌صدا” به راحتی می‌توانند به ۲۰۰۰ کیلومتری سواحل شرقی آمریکا نزدیک شوند.

انتهای پیام/.

سردبیر | ایسنا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

وبگاه انگلیسی:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز