بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 452
تاریخ انتشار: اسفند ۲۷, ۱۳۹۷

امیر دریادار «حسین خانزادی» در مراسم رونمایی از چهار کتاب حوزه ایثار و شهادت که در نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی ارتش در خرمشهر برگزار شد، با بیان اینکه در تاریخ هر کشوری قطعا روزهایی هست که باعث غرور و مباهات آن‌هاست، اظهار داشت: لحظه به لحظه ۴۰ سال عمر پربرکت انقلاب تاکنون صحنه شکوه، افتخار و مباهات بوده است و دفاع مقدس نیز برگ زرینی از این افتخارات ۴۰ ساله است.

به گزارش مارین‌نیوز، فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: امروز هم که ما تاکنون ۶۰ ناوگروه صلح و دوستی را به دریا اعزام کرده‌ایم، همچنان هر روزمان مانند دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به عملیات‌های نیروی دریایی ارتش نظیر عملیات‌های «اشکان» و «شهید صفری»، تأکید کرد: همزمان با آغاز جنگ تحمیلی و مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر، اتفاقات مهمی هم در صحنه دریا افتاد و تنها ۶۷ روز از آغاز جنگ تحمیلی گذشته بود که بزرگترین پیروزی این دوران در عرصه دریا، رقم خورد که ناو همیشه قهرمان «پیکان» و شهدای گران‌قدر، حماسه عملیات «مروارید» را رقم زدند.

امیر دریادار خانزادی با تأکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس ما بیش از ۱۰ هزار شناور تجاری و نفت‌کش را اسکورت کردیم تا به سلامت به بندر برسند، یا اینکه بتوانند به سلامت از بندر خارج شده و دروازه اقتصادی کشور را باز نگه دارند، تصریح کرد: وقتی هم که وارد دهه دوم انقلاب شده‌ایم، نیاز داشتیم تا قطعاتی که در دوران دفاع مقدس آسیب دیده بودند را تعمیر کنیم و از طرفی هم وارد عرصه سازندگی شدیم و ناوشکن‌های «جماران» و «سهند»، زیردریایی‌های کلاس «غدیر» و انواع موشک‌ها را تولید کردیم.

امیر خانزادی با تأکید بر اینکه امروز نیز ما در صحنه جنگ تمام عیار با استکبار جهانی هستیم، گفت: دشمن رسماً علیه ایران اعلام جنگ اقتصادی کرده است و امروز دیگر دشمن رو در روی ما ایستاده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های دهه چهارم انقلاب، گفت: در این دوران توانایی‌های جوانان این مرز و بوم به جایی رسید که ناوشکن را در طول ۲ سال می‌سازیم، درحالی که قبلاً ۱۲ سال طول می‌کشید؛ این به‌معنای آن است که ما با کوهی از دانش و اطلاعات در دهه پنجم انقلاب روبه‌رو هستیم که نیروی دریایی را با یک پیشرفت تصاعدی روبه‌رو کرده است.

امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه اخیرا در این شرایط تحریم‌ها به فناوری پرتاب موشک از زیر آب دست پیدا کرده‌ایم، گفت: همه این افتخاراتی را که امروز کسب کردیم را مدیون شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند که حرکت‌های بعدی انقلاب قطعا به دست جوانان است؛ لذا ما نه‌تنها به جوانان اعتماد داریم، بلکه به حضور آن‌ها در صحنه رزم نیازمندیم.

منبع: میزان

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز