بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4429
تاریخ انتشار: مهر ۴, ۱۳۹۸

دریادار علیرضا تنگسیری:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع اعضای بسیج قوه مقننه گزارشی از رویارویی نظامیان ایران و بیگانگان و عملکرد این نیرو در آب‌های خلیج فارس ارائه کرد.

به گزارش مارین‌نیوز، سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسمی که در مجلس شورای اسلامی و در جمع اعضای بسیج قوه مقننه به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس صورت گرفت با اشاره به یک سال و نیم درگیری مستقیم ایران و آمریکا در آب های خلیج‌فارس، گفت: عملکرد بیگانگان در منطقه حاکی از اهمیت منطقه برای آنها است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه به تاریخچه حضور بیگانگان در خلیج‌فارس اشاره کرد و اظهار داشت: پرتغالی ها به عنوان اولین بیگانگانی که در خلیج‌فارس حضور یافتند، از سال ۱۵۰۵ میلادی به مدت ۱۱۷ سال در ایران و در حاشیه خلیج‌فارس اقامت کرده و قلعه و دژ نظامی ساختند.

وی افزود: از آنجایی که در زمان صفویان و حضور پرتغالی ها در ایران، هنوز نفت کشف نشده بود، مشخص می شود منطقه خلیج‌فارس دارای اهمیت بیش از وجود نفت در این منطقه است و ارزش بسیار زیادی برای سایر کشورها دارد چنانچه در حال حاضر نیز ناوهای آمریکایی خلیج‌فارس را رها نمی کنند با اینکه هر ناو به صورت روزانه مبلغی معادل ۲.۵ میلیون دلار هزینه دارد.

دریادار تنگسیری در ادامه به مقابله جمهوری اسلامی با بیگانگان در خلیج‌فارس پرداخت و یادآور شد: در سال ۶۶ ناو آمریکایی استارک وارد خلیج‌فارس شد و خلبان بعثی به اشتباه این ناو را مورد هدف قرار داد که هزینه زیادی برای آمریکایی ها در بر داشت، پس از آن کشتی سونگاری آمریکا در همان سال مورد هدف نیروی دریایی سپاه واقع و منهدم شد و نفتکش سی اویل سیتی و کشتی بریشتون و ناو ساموئل بی رابرتز نیز از جمله ادوات آمریکایی بودند که در منطقه منهدم شدند.

وی افزود: بعد از آن در سال ۲۰۰۷ بود که ۴ تفنگدار آمریکایی در حال ورود به خلیج‌فارس بازداشت شدند و در سال های ۸۱ و ۸۶ نیز تفنگداران انگلیسی مورد بازداشت نظامیان ایران قرار گرفتند و ۲۴ کانادایی نیز طی درگیری دیگری دستگیر شدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها حضور غیرقانونی دیگری نیز در خلیج‌فارس در سال ۹۴ داشتند که طی آن ۱۰ ملوان بازداشت شدند و آخرین مأموریت نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس نیز برای توقیف نفتکش استنا ایمپرو بود که با نقض قوانین بین المللی وارد آب های ایران شده بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز