بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3079
تاریخ انتشار: شهریور ۲, ۱۳۹۸

به گفته منابع خبری در مجتمع صنایع دفاعی روسیه، ناوگان نظامی-دریایی این کشور در سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار بعد از ۲۸ سال، بطور همزمان ۶ فروند زیردریایی، از جمله چهار زیردریایی اتمی تخصصی تحویل خواهد گرفت.

به گزارش این مارین‌نیوز، یک مقام آگاه در مجتمع صنایع دفاعی روسیه گفت که ناوگان نظامی-دریایی روسیه در سال ۲۰۲۰ برای نخستین بار طی ۲۸ سال گذشته، از شرکت‌های کشتی‌سازی این کشور به طور همزمان ۶ فروند زیردریایی از جمله، چهار زیردریایی اتمی دریافت خواهد کرد.

به گفته وی، بر اساس قرارداد امضاء شده، شرکت «سیوماش» در سال ۲۰۲۰ باید نخستین سری از زیردریایی‌های طرح ۹۵۵آ “کنیاز آلیگ” و نخستین سری از طرح ۸۵۵ام “نواسیبیرسک” را به ناوگان دریایی روسیه تحویل دهد. این شرکت همچنین زیردریایی طرح ۸۸۵ام “قازان” و زیردریایی اتمی تخصصی طرح ۰۹۸۵۲ “بلگوراد” را به ناوگان دریایی کشور تحویل خواهد داد.

به گفته وی، البته این زیردریایی اتمی مدتی زیر نظر موسسه تحقیقات دریایی عمیق وزارت دفاع و بدون دستگاه‌های ویژه “پوسیدون” زیردریایی قرار خواهد داشت، برای این که آزمایشات بر روی آن هنوز به پایان نرسیده است.

این مقام آگاه همچنین اعلام کرد که شرکت «آدمیرال ورفی» هم دو فروند زیردریایی دیزلی-الکتریکی: از جمله زیردریایی طرح ۶۳۶ “والخوف” و نخستین سری طرح زیردریایی ۶۷۷ “کرانشتادت” را به ناوگان دریایی روسیه تحویل خواهد داد.

مقامات رسمی شرکت‌های کشتی سازی روسیه در تفسیر این اظهارات، به این مارین‌نیوز اعلام کردند که تمامی کشتی‌هایی که طبق سفارشات دولتی در حال تولید هستند، طبق برنامه مورد توافق به وزارت دفاع تحویل داده خواهند شد.

پیش از این، “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری ناوگان دریایی این کشور سه زیردریایی جدید از جمله یک زیردریایی دیزلی و دو زیردریایی اتمی تحویل خواهد گرفت.

لازم به توضیح است، در دوران اتحاد جماهیر شوروی طی سال‌های مشخصی ناوگان نظامی-دریایی بیش از ده زیردریایی در سال تحویل می‌گرفت، برای مثال، تنها در سال ۱۹۷۱ ناوگان نظامی-دریایی شوروی سابق از شرکت‌های کشتی سازی این کشور ۱۲ زیردریایی اتمی از انواع مختلف تحویل گرفته بود که چنین چیزی در جهان سابقه نداشت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز