بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 1367
تاریخ انتشار: خرداد ۱۲, ۱۳۹۸

پایگاه نشنال اینترست در گزارشی به بخشی از قابلیت‌های دفاعی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و می‌نویسد که نیروی دریایی سپاه بیش از هزار قایق تندرو در اختیار دارد که برای حملات سریع در آب‌های کم عمق خلیج فارس طراحی شده‌اند.

به گزارش مارین‌نیوز، «نشنال اینترست» می‌نویسد: در کنار قایق‌های مسلح به راکت سپاه پاسداران مجهز به موشک‌های بالستیک ضد کشتی و دیگر تجهیزات است که می‌توانند به انواع اهداف دریایی اصابت کنند.

این گزارش می‎گوید: حمل و نقل نظامی و غیرنظامی در خلیج‌فارس در برابر موشک‌های کروز و قایق‌های تندرو آسیب پذیر هستند، چرا که تنگه‌های کم عمق آن کشتی‌های غول پیکر را مجبور می‎کنند تا از طریق خطوط قابل پیش‌بینی حمل و نقلی حرکت کنند.

این پایگاه در ادامه می‌افزاید: نیروی دریایی ارتش ایران بر روی کشتی‌های بزرگ و کشتی‌های مجهز به موشک و همچنین ده‌ها زیر دریایی تمرکز کرده است و منطقه عملیاتی آن در فواصل تنگه هرمز، دریای عمان و اقیانوس هند است. ۲۲ زیردریایی کلاس غدیر آن برای اهداف در آب‌های کم عمق و صخره‌ای خلیج‌فارس مناسب هستند.

نشنال اینترست در ادامه به تجهیزات نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پرداخته و می‌نویسد: نیروی دریایی سپاه دارای بیش از هزار قایق تندرو است که که برای انجام حملات سریع در آب‎های کم عمق خلیج‌فارس طراحی شده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: از نظر قایق‌های غیرنظامی، سپاه پاسداران صد‌ها قایق سریع_کوتاه مدت را در اختیار دارد که بر اساس الگوی قایق‌های موتوری «بوستون والر» هستند که به طور معمول برای پرتابگر‌های راکت‌های غیر هدایت شونده مناسب هستند.

نشنال اینترست در بخش دیگری می‌نویسد: با این وجود ایران در حال تولید قایق‌های تندروی نظامی تخصصی با قابلیت‌های قابل ملاحظه بیشتری است. برای مثال «سراج_۱». تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که این قایق‌ها با سیستم‌های چند راکت انداز و یک سلاح ضد هوایی مسلح شده‎اند. سرعت قایق سراج می‌تواند به ۵۵ تا ۷۲ نات(۱۸۵۲ متر بر ساعت) برسد.

این گزارش در بخش دیگری می‌افزاید: قایق تندرو ذوالفقار نیز که طراحی داخلی ایران است دارای حداکثر سرعت ۷۰ (نات۱۸۵۲ متر بر ساعت) است و دارای رادار یکپارچه و ۲ پرتابگر موشک کروز «نصر_۱» است.

منبع: میزان

مطالب پیشنهادی:

شبح ایرانی در عمق خلیج‌فارس

«تریماران» چیست و چرا کشورهای نیرومند نظامی به دنبال ساخت آن هستند؟

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

با حضور وزیر دفاع و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد؛

امیر دریادار رستگاری در مراسم تحویلدهی شناورهای تندرو هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه:

فرمانده کل سپاه در مراسم الحاق شناورهای هجومی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی شناورهای تندروی هجومی رزمی به سپاه پاسداران؛

دریادار رستگاری:

در یادداشتی بررسی می شود:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز