بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5164
تاریخ انتشار: آبان ۵, ۱۳۹۸

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان حاره ای «کیار» در شمال اقیانوس هند تشکیل شده و هم اکنون در مدار ۱۶ درجه شمالی است.


به گزارش مارین نیوز، دوست محمد کلیم در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود سرعت طوفان در محدوده فعالیت به حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که موجب تلاطم شدید دریا در این مناطق می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طوفان در فاصله حدود هزار و ۴۰۰ کیلومتری از سواحل چابهار قرار دارد و با سرعت ۱۲ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت به سمت شمال غرب است که پیش بینی می شود در نهایت به سمت سواحل کشور عمان رفته و سپس تضعیف شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این طوفان به صورت مستقیم برای سواحل استان خطری در پی ندارد، گفت: با این وجود به دلیل شدت طوفان انتظار می رود از روز دوشنبه دریای عمان در نزدیکی سواحل چابهار مواج و متلاطم شود که فعالیت های دریایی سواحل نزدیک را نیز مختل کند.


کلیم خاطرنشان کرد: توصیه می شود شناورهای فرا ساحل استان از تردد در محدوده فعالیت این طوفان تا زمان فروکش کردن کامل آن خودداری کنند و از روز دوشنبه شناورهای صیادی و تفریحی از فعالیت در آب های دریای عمان خودداری کنند.

وی افزود: بارش های سنگین باران، صاعقه، وزش بادهای شدید، افزایش ارتفاع موج و متلاطم شدن دریا، از پیامدهای طوفان های حاره ای است که فعالیت های دریایی در محدوده فعالیت خود را متوقف می کند.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در پایان گفت: از اواسط هفته موج بارشی کم دامنه و ضعیف وارد استان می شود که احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق پراکنده در مناطق جنوبی وجود دارد.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | دانا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

تکیه بر توان داخلی برای خاموش کردن آتش گازهای همراه نفت

آژانس بین‌المللی انرژی:

رییس سکوی سروش بیان کرد:

رئیس صندوق بازنشستگی صنعت نفت خبر داد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز