بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 4030
تاریخ انتشار: شهریور ۲۴, ۱۳۹۸

وزیر نفت مطرح کرد:

وزیر نفت گفت: به جز پالایشگاه فاز ۱۴، تمام پالایشگاه‌های پارس جنوبی در مدار قرار دارد، این نوید را می‌دهم که تا اواخر امسال تمام سکوها در ۲۷ فاز نصب و همه ظرفیت بخش دریایی عملیاتی شود.

 به گزارش مارین‌نیوز، بیژن نامدار زنگنه در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال بین شرکت نفت و گاز پارس و پتروپارس با ابراز امیدواری از اینکه تمام سکوها و پالایشگاه‌های پارس جنوبی به جز پالایشگاه فاز ۱۴ به بهره‌برداری و ظرفیت نهایی برسند، اظهار داشت: به جز پالایشگاه فاز ۱۴، تمام پالایشگاه‌های پارس جنوبی در مدار قرار دارد، این نوید را داد که تا اواخر امسال تمام سکوها در ۲۷ فاز نصب و همه ظرفیت بخش دریایی عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه در قرارداد امروز توسعه میدان گازی بلای در دستور کار قرار گرفته است، افزود: شرکت پتروپارس یکی از بهترین شرکت‌های E&P ایرانی است که در همه قراردادها از نظر زمان و مبلغ به تعهدات خود عمل کرده و این موضوع فوق‌العاده در ارزیابی شرکت‌ها برای ما مهم است.

وی مبلغ سرمایه‌گذاری در این قرارداد را ۴۴۰ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: البته قیمت نهایی نشده است و همانند قراردادهای ipc، Open Capex است. یعنی پیمانکار عمومی به مناقصه می‌رود و قیمت‌ها با نظارت شرکت نفت در می‌آید.

وزیر نفت با بیان اینکه تامین مالی پروژه از صندوق توسعه ملی خواهد بود، افزود: بانک‌های عامل تجارت و ملت همانگونه که در غرب کارون و پارس جنوبی همکاری داشته‌اند در این پروژه نیز حضور دارند.

تعیین تکلیف میادین مشترک تا پایان دولت

وی مدت قرارداد را ۳۴ ماه عنوان کرد و افزود: یکی از خوشحالی‌های بنده این است که همانگونه که تعهد کردم و برنامه‌های خود را به مجلس ارائه دادم تا پایان دولت تکلیف تمام میادین مشترک مشخص می‌شود.

توسعه میدان فروزان در دستور کار قرار خواهد گرفت

وی ادامه داد: میدان بلال نیز جزء همین تعهدات اعلام شده است. تکلیف فرزاد B نیز همین امسال مشخص می‌شود. فاز ۱۱ پارس جنوبی که به دلیل تحریم دچار وقفه شده بود تعیین تکلیف خواهد شد. توسعه میدان فروزان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

زنگنه با بیان اینکه توسعه میادین مشترک غرب کارون به خوبی جلو می‌رود، گفت: قرارداد ایلام، پایدار غرب و آبان بسته شده و میدان مهمی وجود ندارد که تعیین تکلیف نشده باشد.

وی تاکید کرد: در همین دولت عمده توسعه پارس جنوبی جز فاز ۱۱ به اتمام می‌رسد و تلاش می‌کنیم که مرحله اول آن نیمه اول ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

امضای قرارداد توسعه میدان بلال آغاز یک جریان است

وزیر نفت با بیان اینکه امضای قرارداد توسعه میدان بلال آغاز یک جریان است، خاطرنشان کرد: ما هر دو هفته یک قرارداد و افتتاح در شرایطی که تحریم هستیم خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: تحریم‌ها ما را متوقف نخواهند کرد. ما زنده‌ایم و چه برای توسعه صنعت نفت و چه برای ایجاد اشتغال برای پیمانکاران تلاش می‌کنیم. اگر صنعت نفت حرکت کند پیمانکاران و سازندگان فعال می‌شوند. سفارش از درون قرارداد به وجود می‌آید. تمامی اینها نشان می‌دهد که ما همچنان پرتحرک و فعال هستیم.

در پارس جنوبی از همسایگان جلوتر هستیم

زنگنه با بیان اینکه ما نگران مردم بابت توسعه میادین مشترک را درک کرده‌ایم، افزود: اکنون در پارس جنوبی از همسایگان نه تنها عقب نیستیم بلکه جلوتر هستیم. تحریم‌ها نتوانسته کاروان توسعه نفت را متوقف کند. عملکرد وزارت نفت از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

تکیه بر توان داخلی برای خاموش کردن آتش گازهای همراه نفت

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

آژانس بین‌المللی انرژی:

رییس سکوی سروش بیان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز