بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 397
تاریخ انتشار: اسفند ۲۵, ۱۳۹۷

مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شيرين كن به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني با ظرفيت دو ميليون ليتر در طول شبانه‌روز در تابستان ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مارین ‌نیوز و به نقل از تابناک، مدیرعامل نیروگاه تولید برق نکا گفت: فاز اول پروژه آب شيرين كن به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني با ظرفيت دو ميليون ليتر در طول شبانه‌روز در تابستان ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

محسن نعمتی با اشاره  به پروژه‌های شیرین‌سازی و تقطیر آب در فرایندهای تولید برق نیروگاه اظهار کرد: به منظور استفاده از آب دريا در چرخه مصارف نيروگاه و كاهش برداشت آب از ذخاير زيرزميني مراحل اجرايي پروژه آب شيرين كن SWRO(اسمز معكوس) با ظرفيت ۶ ميليون ليتر در طول شبانه­روز در سال جاري آغاز شد و تا كنون در حدود ۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره‌برداری از فاز اول این پروژه تا تابستان ۹۸ با ظرفیت دو میلیون لیتر، افزود: البته آب شيرين كن BWRO با ظرفيت دو ميليون ليتر آب در هر شبانه‌روز در مسير ورودي آب­ خام چاه­ها به تصفيه­ خانه واحدهاي بخاري نصب و به بهره­برداري رسيده است.

مدیرعامل نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا با بیان کاهش ۱۵ میلیون لیتری میزان برداشت آب مصرفی نیروگاه از چاه‌ها در هر ماه با آغاز به‌کار آب شيرين كن BWRO، خاطرنشان کرد: اين دستگاه قادر است TDS آب ورودي را از حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ ميلي­گرم در ليتر به ۳۵ تا ۴۰ ميلي­گرم در ليتر كاهش داده و در هر ساعت ۸۵ متر مكعب آب را وارد تصفيه­خانه نمايد.

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

معرفی کتاب؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز