بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 3508
تاریخ انتشار: شهریور ۱۳, ۱۳۹۸

با همت و تلاش متخصصان شرکت نفت فلات قاره؛

با تلاش متخصصان واحدهای عملیاتی و تعمیرات زیر آب منطقه لاوان، پروژه تقویت سازه پهلوگیری سکوی PLQ میدان بلال با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش این مارین‌نیوز ، عملیات تقویت سازه پهلوگیری سكوی PLQ میدان بلال به دلیل ایجاد ترك و شكستگی پایه های مربوط و همچنین احتمال سقوط آن به عمق ۶۵ متری دریا و بر روی خط لوله ۱۴ اینچی انتقال نفت میدان، به واحد تعمیرات زیر آب منطقه لاوان محول شد.

با بررسی و انجام اندازه گیری های لازم از سوی كارشناسان تعمیرات زیر آب، طرح تقویت و مهار تنش های وارد شده به این قسمت از سازه، با استفاده از Support Clamps  در قالب گزارش مصور و محاسبات و نقشه های مربوطه تنظیم و با هدف بررسی و تایید به مسئولین منطقه ارائه شد.

ساخت كلمپ های مورد نظر با توجه به زوایای موجود بر روی پایه های سكو و اندازه گیری های دقیق صورت گرفته در زیر آب و همچنین ضرورت استفاده از مصالح متناسب با وزن ۵۵ تنی پهلوگیری، با دقت و مهارت زیادی از سوی متخصصان واحد نوسازی و تعمیرات، به ویژه کارشناسان واحد جوشكاری و لوله كشی صنعتی به انجام رسید و كلمپ ها و بازو های مورد نیاز پس از ماسه سایی و رنگ آمیزی توسط واحد تعمیرات مخازن در اختیار تعمیرات زیر آب قرار داده شد.

برنامه ریزی جهت اجرای این پروژه با چالش های گوناگونی مواجه بود كه از آن جمله می توان به وزن بسیار زیاد كلمپ ها و بازوهای ساخته شده اشاره کرد.

عملیات بارگیری و انتقال و نصب كلمپ ها كه بیش از ۴ تن وزن داشت در تاریخ ۳ شهریور ماه آغاز شد و با تلاش غواصان تعمیرات زیر آب منطقه لاوان، مجموعه اتصالات مورد نیاز پروژه با موفقیت در نقاط تعیین شده مطابق با طرح و نقشه ارائه شده نصب شد.

منبع: نفت فلات قاره

انتهای پیام/.

احسان عسکری |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

تکیه بر توان داخلی برای خاموش کردن آتش گازهای همراه نفت

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

آژانس بین‌المللی انرژی:

رییس سکوی سروش بیان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز