بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5414
تاریخ انتشار: آذر ۳, ۱۳۹۸

استاندار گیلان:

استاندار گیلان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بر ضرورت تقویت صادرات برای کمک به اقتصاد ملی تاکید کرد.

به گزارش مارین نیوز، ارسلان زارع، استاندار گیلان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به موقعیت ممتاز جغرافیایی و ظرفیت بنادر و سایر زیرساخت های استان، بر ضرورت تقویت صادرات تاکید کرد و گفت: هیچ مانعی برای توسعه صادرات در راستای رشد شاخص های اقتصادی، پذیرفتنی نیست.

او افزود: شورای گفتگو بستری برای برقراری و تقویت ارتباط با فعالان بخش خصوصی است که در عرصه تجاری، به کمک اقتصاد ملی آمده اند و بر این اساس انتظار می رود همه دستگاه ها و نهاد ها نسبت به اهمیت این شورا و مصوبات آن، توجه کافی داشته باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه انتظار از شورای گفتگو انتقال صریح و سریع مشکلات و نیز ارائه راهکار است، اظهار داشت: این شورا نقش اساسی در حوزه بهبود مستمر فضای کسب و کار و حذف مقررات زائد و مخل تولید (مقررات زدایی) دارد.

زارع رویکرد و عملکرد دولت در سال های گذشته را نشانگر حمایت از بخش خصوصی بوده دانست و افزود: لازم است با تکمیل بستر های زیرساختی این حمایت بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

او با اشاره به اینکه گیلان به سبب موقعیت ممتاز جغرافیایی و ظرفیت بنادر و سایر زیرساخت های استان، بستر های مناسبی برای تقویت صادرات دارد، گفت: این موضوع هم برای دولت مهم است و هم جایگاه استان را در مراودات تجاری ارتقاء داده و نتایج حاصل از آن در تقویت شاخص های اقتصادی اثرگذار است.

استاندار گیلان راهکار اصلی شکوفایی اقتصاد کشور را درآمد های حاصل از مالیات عنوان کرد و افزود: نباید تنها به درآمد های نفتی در جهت رفع مشکلات اقتصادی تکیه کنیم.

زارع تصریح کرد: از نهاد های نظارتی و دیگر دستگاه های مسئول انتظار می رود تا در جهت رفع مشکلات این بخش، زمینه تعامل دست اندرکاران حوزه اقتصادی با یکدیگر را فراهم کنند تا از یکسو به حذف رانت و قاچاق کمک شود و هم ارزی که از محل درآمد های ملی به بازرگانان اختصاص می یابد، به چرخه اقتصادی کشور باز گردد.

انتهای پیام/.

سید یاسین حسنی ضیابری | باشگاه خبرنگاران جوان

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز