بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 5768
تاریخ انتشار: بهمن ۲۱, ۱۳۹۸

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان از برگزاری جشنواره ملی گردشگری دریایی از تاریخ یکم لغایت چهارم اسفند ماه در شهرستان بندر عباس خبر داد.

به گزارش مارین‌نیوز، رضا برومند اظهار داشت: جشنواره ملی گردشگری دریایی از تاریخ یکم لغایت چهارم اسفند ماه به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در شهرستان بندر عباس برگزار خواهد شد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، ادامه داد: این جشنواره ملی با محوریت موسیقی، غذا، بازی و تفریحات دریایی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این جشنواره ملی سایر استان‌های ساحلی کشور نظیر بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، مازندران و گیلان حضور خواهند داشت، اذعان داشت: علاوه بر استان‌های مذکور استان‌های یزد و کرمان نیز به عنوان استان‌های همسایه هرمزگان به معرفی جاذبه‌های خود خواهند پرداخت.

به گفته برومند، با توجه به اینکه گردشگری دریایی و ساحلی در شهرستان ساحلی و جزایر استان هرمزگان، مهمترین جاذبه توریستی این استان محسوب می‌شود، لذا برگزاری جشنواره ملی گردشگری دریایی در بندر‌عباس می‌تواند نقش بسیار مهمی در معرفی هر چه بیشتر جاذبه‌های دریایی استان و جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال همواره استان هرمزگان میزبان گردشگران داخلی و خارجی است، بیان داشت: حضور گردشگران در استان هرمزگان در ایام نوروز به اوج خود می‌رسد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان عنوان کرد: اکثر گردشگران ورودی به استان هرمزگان با هدف بازدید از جاذبه‌های گردشگری دریایی استان به شهرستان‌های ساحلی و جزایر کیش، قشم، هرمز، لارک، هندورابی و ابوموسی وارد می‌شوند.

وی یادآور شد: با توجه به استقبال چشمگیر روزافزون گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه‌های توریسم دریایی استان، ایجاد و توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در مناطق مختلف استان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر ارگان‌های مرتبط استان قرار گرفته است.

این مقام مسئول در استان هرمزگان تأکید کرد: پوستر جشنواره گردشگری دریایی در سومین روز از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی از تاریخ چهاردهم  تا شانزدهم اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور ۳۱ استان کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.

احسان عسکری | مانا

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در نشست معاونان گردشگری استان‌های ساحلی عنوان شد:

با حضور نمایندگان صندوق توسعه صنایع دریایی انجام شد؛

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران عنوان کرد:

چرایی فاقد بودن شهرهای ساحلی و بندری ایران از نمادهاي شهري فاخر و مجموعه هاي تفريحي مدرن؛

برج کنترل ترافیک بندر شهيد بهشتي چابهار؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز