بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 2353
تاریخ انتشار: تیر ۲۹, ۱۳۹۸

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات اعطا می‌شود.

به گزارش مارین‌نیوز، محمد راستاد با بیان اینکه به متقاضیان سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات اعطا می‌شود، اظهار داشت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شریک تجاری این سازمان محسوب می‌شوند، با توجه به اینکه بعضی قراردادها به دلیل نوسانات ارز از زمان انعقاد قرارداد تا موقعیت کنونی دچار مشکلاتی شده، از سوی سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاران این قراردادها حمایت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه توسعه گردشگری دریایی رویكرد سازمان بنادر است با تاکید بر اینکه پروژه‌ها نباید معطل تسهیلات بماند، بیان کرد: این سازمان در قراردادها تعهدی به اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ندارد، اما به طرح‌های سرمایه‌گذاری بندر چابهار از محل کمیته وجوه اداره شده این سازمان تسهیلاتی اعطا می‌شود. اگر به طرح‌های سرمایه‌گذاری تسهیلات از محل وجوه اداره شده اعطا شود، نمی‌توان به آن یارانه‌ای تخصیص داد و طرح باید با الویت و تسریع به پایان برسد.

افزایش متقاضیان سرمایه‌گذاری در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه بندر چابهار به ۸.۵ میلیون تن در فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی، این بندر مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی دارد.

بهروز آقایی افزود: ۱۲ شرکت در بندر چابهار سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ۱۱ قرداد سرمایه‌گذاری نیز در حال انعقاد است، با توجه به این مهم پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال سرمایه‌گذاری قابل توجهی در این بندر جذب شود.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی صاحب نامی، بندر چابهار را به عنوان محل سرمایه‌گذاری خود انتخاب کرده‌اند و در سال‌های اخیر شاهد روند افزایشی تعداد سرمایه‌گذاران در این بندر بوده‌ایم.

منبع: مهر

همچنین بخوانید:

عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

در نشست معاونان گردشگری استان‌های ساحلی عنوان شد:

با حضور نمایندگان صندوق توسعه صنایع دریایی انجام شد؛

رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران عنوان کرد:

چرایی فاقد بودن شهرهای ساحلی و بندری ایران از نمادهاي شهري فاخر و مجموعه هاي تفريحي مدرن؛

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز