بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-جزیره قشم
هنوز کلیک می‌خورند!

گزارش جامع بیستمین همایش صنایع دریایی کیش انجمن مهندسی دریایی ایران
پربحث‌ترین اخبار
تبلیغات استخدام صنایع دریایی مارین نیوز
آخرین اخبار
کد خبر: 897
تاریخ انتشار: اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸

کارگروه زیست فناوری دریا توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی راه اندازی شد.

به گزارش مارین‌نیوز، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با هدف توسعه زیست فناوری دریا در کشور و رونق دهی به محصولات تولید شده از این حوزه ثروت آفرین اقدام به راه اندازی کارگروه زیست فناوری دریا و پیگیری راه‌های توسعه این صنعت بزرگ کرده است.

زیست فناوری دریا یک گزینه مناسب برای توسعه اقتصاد کشورهای دارای این مزیت خدادادی است. این حوزه می‌تواند به رونق اقتصادی کشورهای دارای این مزیت الهی کمک کند.

دریا یکی از بسترهای مناسب برای انجام تحقیقات علمی است؛ اما هنوز از تمام ظرفیت‌های این بستر استفاده نشده است. این بستر آبی بیکران، مملو از موجودات زنده شناخته شده و ناشناخته‌ای است که هر کدام به تنهایی می‌توانند در توسعه زیست فناوری دریایی نقش ایفا کنند.

ثروت‌آفرینی با زیست‌فناوری دریا

بهره برداری درست از این ذخیره دریایی یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که مدنظر کشورهای حاشیه دریا و اقیانوس‌ها قرار دارد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در راستای تحقق این مهم، اقدام به تشکیل کارگروه زیست فناوری دریا کرده است. این کارگروه از بدو تولد، اقدامات مختلفی برای توسعه زیست فناوری دریا داشته است که یکی از مهم‌ترین اقدامات آن، حمایت از طرح‌های تولیدی زیست فناوری دریا است. طرح‌هایی که منجر به تولید محصولات آرایشی و بهداشتی منتج شده از محصولات دریایی باشد.

با توجه به اینکه ایران در لیست کشورهای با مصرف بالای لوازم آرایشی قرار دارد و محصولات دریایی نیز پتانسیل خوبی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی دارند، این حمایت‌ها کمک می‌کند که عوارض مصرف این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی به حداقل برسد و در نهایت به شکل گیری شتاب دهنده‌ها و رونق بخشیدن به کسب و کار شرکت‌های نوپا در این حوزه منجر شود.

زیست فناوری دریا، یکی از حوزه‌های ثروت آفرین و کارآفرین است که اگر همه دستگاه‌های ذیربط با یکدیگر هم افزایی کنند و طرح‌های قابل اجرایی در این حوزه ارائه دهند و اجرایی کنند، می‌توان انتظار داشت که کشور و مردم از نعمت خدادادی خداوند بهره بیشتری ببرند و کسب و کارهای نوینی راه اندازی کنند.

منبع: مهرنیوز

انتهای پیام/.

سردبیر |

بیست و یکمین همایش صنایع دریایی-قشم
عضویت در کانال رسمی تلگرام مارین‌نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
تبلیغات و آگهی دریایی مارین نیوز

معرفی کتاب؛

عضو هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران:

رئیس کمیته دانشجویی انجمن مهندسی دریایی عنوان کرد:

صنایع دریایی پیشران اقتصاد مقاومتی و رونق تولید
عضویت در کانال رسمی مارین نیوز، پایگاه خبری تحلیلی دریایی ایران
عضویت حقیقی و حقوقی در انجمن مهندسی دریایی ایران
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز
تبلیغات-استخدام-شرکت-های-دریایی-در-مارین-نیوز